Wyprawy i inne 

Powstańczymi ścieżkami - 55 km III edycja (2013-12-14 - 2013-12-14)


Członkowie wyprawy:
- Sławomir Biliński
- Marcin Chodorowski (MC)
- Małgorzata Kobus
- Kasia Dąbrowska (KD)
- Eliza Chodorowska
- Artur Michalski (AMi)
- Agnieszka Uklańska(AU)
oraz: Joanna Siwiec, Mieczysław Kostrzeba, Piotr Żurek, Wojtek Siwiec


 

III edycja marszu Powstańczymi Ścieżkami

Przygotowując się do marszu liczyliśmy, że choć kalendarzowo mamy jeszcze jesień, to jednak będziemy iść zaśnieżonymi szlakami. Szlakami, które poprowadzą nas przez najciekawsze pod względem przyrodniczym i historycznym miejsca Puszczy Kampinoskiej. Jednak Matka Natura okazała się litościwa. Temperatura ok. 3 stopni, od czasu do czasu lekki kapuśniaczek, brak wiatru, brak komarów, nie doskwierało pragnienie, groty kijów wbijały się w miękki grunt, towarzyska atmosfera podczas pierwszego etapu, którą zastąpiło skupienie i cisza w drugim etapie marszu. O zmierzchu zabrakło jedynie pieśni Wybaczcie piechocie Okudżawy. 

Na starcie było na jedenaścioro. Po pierwszym 30-to kilometrowym dystansie do Roztoki dotarło dziesięcioro. Po przerwie – wyśmienity żurek - na szlak wyruszyło sześcioro. Po kolejnych 25 kilometrach do Dąbrowy dotarło również sześcioro.

 

   Agnieszka Uklańska 30 km
  Eliza Chodorowska 55 km
  Gosia Kobus 55 km
  Joanna Siwiec 30 km
  Kasia Dąbrowska 30 km
  Artur Michalski 55 km
  Marcin Chodorowski 55 km
  MieczysławKostrzeba 55 km
  Piotr Żurek 55 km
  Sławomir Biliński 30 km
  Wojtek Siwiec 10 km

Dystans 55 kilometrów został pokonany w 10 godzin plus 45 minutowa przerwa w Roztoce.

Działanie realizowane w ramach projektu KiM Team Łomianki - nordic walking dla instruktorów i amatorów. Dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Łomiankach. Kolejna edycja marszu Powstańczymi Ścieżkami – zimą 2014 roku. Klikając w ten link można zobaczyć wszystkie zdjęcia z marszu, których autorką jest Joanna Siwiec.