Wyprawy i inne 

Tata, kajak i ja - Wkra i Narew (2013-06-22 - 2013-06-23)


Członkowie wyprawy:
- Instruktorzy, ratownik, przewodnik z KiM
oraz: Ojcowie i ich dzieci


W sobotę 22 czerwca zrealizowaliśmy naszą kajakową przygodę w ramach projektu Tata, kajak i ja. Była ona wyjątkowa.Nie tylko dlatego, że 23.VI był Dniem Ojca, ale również z powodu Nocy Świętojańskiej. Choć w tym roku przypadła ona na 24 czerwca, to my obchodziliśmy ją z soboty na niedzielę.

Noc Kupały, kupalnocka, sobótka – słowiańskie święta związane z przesileniem letnim – późniejsza noc świętojańska zapożyczyła wiele z obyczajów tego święta.


Święto ognia i wody, słońca i księżyca, radości i miłości…


Sobótkowe ognie, skoki przez ognisko, wicie wianków i puszczanie ich na wodę, poszukiwanie kwiatu paproci …liczne obrzędy związane z tym świętem miały swoje znaczenie. Wiesz jakie?


Wspólnie z ojcami przygotowaliśmy dla naszych dzieci różne atrakcyjne zajęcia. Między innymi budowaliśmy, rozpalaliśmy, gotowaliśmy, pletliśmy, biegaliśmy, graliśmy i skakaliśmy. Nocą z pochodniami ruszyliśmy nad wodę, aby spławić wianki -  tradycji stało się zadość.


Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy czas wszyscy zapamiętamy na długo! Braliśmy udział w wyjątkowej wyprawie – w poszukiwaniu dziecięcej radości i rodzicielskiej miłości.

 

 
Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu UM w Łomiankach.