Wisłą po 15-tejNajbliższe lipcowe terminy spływów "Wisłą po 15-tej":14
- sobota

15 - niedzielaFormularz zgłoszeniowy (kliknij)

 

Miejsce spotkania: Warszawa, ul.Zaruskiego (Cypel Czerniakowski) pod estakadą mostu Łazienkowskiego.


Wyświetl większą mapęScenariusz spływu: Spotykamy się z Państwem o godzinie 15:00. Wydanie sprzetu, odprawa, regulamin i rozgrzewka. O 15:30 zejdziemy na wodę i nasi instruktorzy przypomną Państwu podstawowe techniki związane z manewrowaniem kajakiem. Następnie wypłyniemy na Wisłę i skierujemy się do Portu Praskiego - zwiedzimy go z naszych kajaków. Kolejny przystanek zrobimy na łachach wiślanych poniżej mostu im. Grota Roweckiego. Tam będziemy mogli delektować się widokiem dzikiej Wisły. W tym miejscu będzie również czas na posiłek, który każdy z uczestników spływu zapewnia sobie we własnym zakresie. Po przerwie popłyniemy do śluzy im. inż. Tillingera. Spływ zakończymy ok 19:00 przy filii Klubu Sportowego Spójnia na Kanale Żerańskim. Powrót uczestników spływu we własnym zakresie np. komunikacją miejską.

Trasa spływu:

Part Czerniakowski - Part Żerański 

Miejsce zakończenia spływu: 
Wyświetl większą mapęDystans do przepłynięcia: około 13 km.Prowiant i napoje: podczas spływu przewidziana jest 20-30 minutowa przerwa na łasze wiślanej. Będzie to czas na odpoczynek oraz konsumpcję. Instruktorzy przygotują dla Państwa herbatę.Sprzęt, którym popłyniemy: Do Państwa dyspozycji będą dwuosobowe i jednoosobowe kajaki. Przydział sprzętu nastąpi zgodnie z preferencjami zaznaczonymi w arkuszu zgłoszeniowym. Wszyscy uczestnicy otrzymają wiosła i kamizelki asekuracyjne. Co zabrać na spływ: Prosimy zabrać ze sobą ubranie odpowiednie do warunków atmosferycznych (czapka, lekką bluzę, kurtkę przeciwdeszczową, która również może osłonić przed wiatrem lub wychłodzeniem, wygodne obuwie sportowe, w którym można brodzić po wodzie. Generalnie, ubranie powinno gwarantować komfort podczas płynięcia kajakiem.Każdy uczestnik spływu powinien zabrać ze sobą dodatkowy komplet rzeczy, które razem z dokumentami, kluczykami do samochodu, telefonami komórkowymi, ect. powinny być zapakowane w szczelnym worku.
Kabiny (wywrotki) są jednym z elementów kajakarstwa turystycznego i każdy powinien być przygotowani na taką ewentualność.

Regulamin spływu: 

Uczestnicy mają świadomość, że organizatorem spływu jest Fundacja Promocji Rekreacji KiM. W zawiązku z tym, organizator prosi o przestrzeganie nastepujących zasad:

 1. Uczestnicy ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje zachowanie podczas trwania imprezy.
 2. Polecenia wydawane na wodzie przez instruktorów należy respektować i niezwłocznie wykonywać.
 3. Udział w omówieniu zasad bezpieczeństwa na wodzie jak również w ćwiczeniach doskonalących technikę poruszania się kajakiem po rzece jest obowiązkowy.
 4. Każdy z uczestników spływu pływa w założonej i dopasowanej kamizelce. Nie przestrzeganie tego zalecenia  może stanowić podstawę do wykluczenia z dalszego udziału w spływie.
 5. Uczestnicy proszeni są o poinformowanie organizatora o ewentualnych problemach zdrowotnych, które mogą mieć wpływ na udział w proponowanych zajęciach. 
 6. Spożywanie napojów alkoholowych lub przyjmowanie środków odurzających podczas spływu skutkować będzie natychmiastowym usunięciem takiej osoby z dalszego udziału w imprezie. Organizator nie pokrywa kosztów powrotu winowajcy do domu.
 7. Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność za powierzony im sprzęt. W przypadku zniszczenie  lub zgubienia mienia Fundacji KiM (kajak, wiosło, kamizelka, etc.) uczestnik zobowiązuje się do jego odkupienia lub zwrotu równowartości. 

   

Zobowiązania Fundacji KiM:

 • Realizacja na wysokim merytorycznym poziomie wszystkich działań przewidzianych podczas spływu.
 • Wykupienie ubezpieczenia NW dla wszystkich uczestników.
 • Dobór profesjonalnej kadry instruktorskiej.
 • Profesjonalizm w budowaniu relacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami a kadrą instruktorską.
 • Zapewnienie niepowtarzalnej atmosfery oraz wartościowych doznań.
 • Przygotowanie ankiety ewaluacyjnej.

Rola instruktorów Fundacji KiM:  

Spływ jest zorganizowany przez Fundację KiM, która będzie reprezentowana przez instruktorów. Zadaniem kadry jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa podczas spływu oraz realizacja zajęć przewidzianych w programie.Koszt imprezy:Opłata za udział w spływie wynosi 60 zł (słownie: sześćdziesiąt złotych) od osoby.

W ramach tej ceny uczestnicy otrzymują: • nowy, wyprawowy, dwuosobowy kajak oraz wiosła i kamizelki asekuracyjne,

 • asekurację i szkolenie prowadzone przez instruktorów z Fundacji KiM,

 • w spływie weziemie udział przewodnik po warszawskim odcinku Wisły, 

 • poczęstunek podczas przerwy, tzn. kim-owską herbatę,

 • ubezpieczenie NW.Wpłaty prosimy dokonać na rachunek Fundacji KiM: Fundacja Promocji Rekreacji "KiM"


ul.Partyzantów 21

05-092 Łomianki

nr rach.168009 0007 0013 0794 9001 0003

Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach

Tytułem: Imię i nazwisko - spływ szkoleniowy Wisłą po 15-tej w dniu ...... 2012r.

Z chwilą odwołania przez Fundację KiM spływu np. z powodu zbyt wysokiego stanu wody w Wiśle, wpłaty zostaną Państwu zwrócone.

 

Formularz zgłoszeniowy (kliknij)