Bezpłatne warsztaty budowy kajaków i spływy kajakowe szlakiem portów rzecznych Warszawy

Fundacja KiM - Warsztaty dla warszawian

z budowy kajaków grenlandzkich połączone ze spływami edukacyjnymi szlakiem portów rzecznych Warszawy

Fundacja Promocji Rekreacji „KiM" w ramach programu „Rzeki bez granic”, który otrzymał dofinansowanie ze środków m.st. Warszawy rozpoczyna drugą edycję dwudniowych, bezpłatnych warsztatów dla mieszkańców stolicy.

Celem projektu ( 6 dwudniowych spotkań kajakarskich) jest integracja społeczności lokalnej i promocja walorów turystycznych warszawskiego odcinka Wisły. Podczas pierwszego dnia warsztatów uczestnicy, wspólnie z naszymi instruktorami, będą budowali kajaki grenlandzkie, którymi do dnia dzisiejszego Inuici pływają po morzach. Więcej informacji na tematy historii kajakarstwa grenlandzkiego

Miejsce spotkania: na terenie Komisariatu Policji Rzecznej,
ul. Wybrzeże Szczecińskie 6 w Warszawie.

Terminy warsztatów:
8.08.2009 (sobota) - brak wolnych miejsc
15.08.2009 (sobota) - brak wolnych miejsc
22.08.2009 (sobota) - brak wolnych miejsc

5.09.2009 (sobota) - brak wolnych miejsc
12.09.2009 (sobota) - brak wolnych miejsc
19.09.2009 (sobota) - brak wolnych miejsc

Warsztaty odbędą się w godz 9:00 - 15:00

Osoby, które wezmą udział w warsztatach następnego dnia będą uczestniczyć w edukacyjnym spływie kajakowym szlakiem portów rzecznych Warszawy.

Program edukacyjnego spływu Wisłą:

9:00 – Spotkanie uczestników z instruktorami kajakarstwa Fundacji KiM – odprawa i rozpoczęcie spływu.
UWAGA!!!  Miejsce spotkania na: Ul. Mariusza Zaruskiego pod mostem Łazienkowskim. Zjazd z ul. Czerniakowskiej przed kładką w okolicy Straży Miejskiej, niżej mapka dojazdowa:

Wyświetl większą mapę

Port (Kanałek) Czerniakowski – opłyniecie portu i wysłuchanie mini-wykładu na temat historii żeglugi parowej na Wiśle, Stoczni na Solcu, Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, MPWiK, walk o Przyczółek Czerniakowski.

Mosty Warszawy i Port Praski – opłynięcie portu i opowieści o jego historii, omówienie różnych rodzajów budowli wodnych.

Ujście Kanału Żerańskiego do Wisły – wpłynięcie na wody kanału.

Śluza im. T.Tillingera – historia śluzy. Pokaz śluzowania kajaków – przejście z poziomu wody na Wiśle na poziom wody w Kanale Żerańskim.

Port PBW i Elektrociepłowni Żerań – zwiedzenie z wody pochylni i współczesnych obiektów pływających żeglugi śródlądowej. Historia portu.

Port Żeglugi Warszawskiej - historia portu i Kanału Żerańskiego, kilka słów o firmie Plastex.

Nadbrzeże Zakładów Młynarskich - historia transportu wodnego – kanały.

Około 15:00 - Port Faelbetu i  Ośrodek Sportów Wysokościowych  2 Wieże  - zakończenie spływu. Powrót własnymi samochodami lub komunikacją miejską.

Terminy spływów:                                                                                                                                                                                         9.08.2009 (niedziela) - brak wolnych miejsc

16.08.2009 (niedziela) - brak wolnych miejsc

23. 2009 (niedziela) - brak wolnych miejsc

6.09.2009 (niedziela) - brak wolnych miejsc

13.09.2009 (niedziela) - brak wolnych miejsc

20.09.2009 (niedziela) - brak wolnych miejsc - spotykamy się o 8:15

Spływy odbędą się w w godz 9:00 - do około 15:00.

Organizatorzy zapewniają:

1. Kajaki, wiosła i kamizelki ratunkowe.
2. Asekurację przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów kajakarstwa Fundacji KiM i WOPR.
3. Przewodnika po warszawskim odcinku Wisły.
4. Multimedialny KiM-owski przewodnik po warszawskim odcinku Wisły.

Informacje dodatkowe:

1.Uczestnicy powinni mieć doświadczenie w pływaniu kajakiem po dużych rzekach nizinnym.

2. Dzieci mogą brać udział w spływie jedynie pod opieką rodziców.

3. Wyżywienie i napoje uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.

4. Ubrania należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych – wymagany komplet rzeczy do przebrania zapakowany w worki wodoszczelne.

Zgłoszenia:
Osoby zainteresowane udziałem w w dwudniowym programie prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego, który należy wypełnić na naszej stronie.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - Prosimy go otworzyć, wypełnić i odesłać naciskając przycisk SUBMIT

Terminy nadsyłania wypełnionych ankiet na dwudniowe spotkania kajakarskie upływają:

2 sierpnia na 8-9.08.2009  - zakończono nabór
9 sierpnia na 15-16.08.2009 - zakończono nabór
16 sierpnia na 22-23.08.2009 - zakończono nabór
24 sierpnia na 5-6.09.2009 - zakończono nabór
6 września na 12-13.09.2009 - zakończono nabór
13 września na 19-20.09.2009 - zakończono nabór

Lista osób zakwalifikowanych na warsztaty i spływ w dniach: 19- 20 września 2009 roku
L.p.
Janusz R
 Licealna                           Rezerwa

UWAGA

Organizator zastrzega sobie prawo przeprowadzenia selekcji nadesłanych zgłoszeń. Decyduje termin przesłania Indywidualnego Zgłoszenia, doświadczenie kajakarskie i udział w pierwszym dniu programu - budowa kajaków grenlandzkich. Preferowane będą osoby, które wezmą udział w dwudniowych spotkaniach (programie).
Maksymalna ilość uczestników: 20 osób z listy podstawowej i 4 osoby z listy rezerwowej. Osoby z listy rezerwowej, które wezmą udział w pierwszym dniu programu, w przypadku rezygnacji osoby z listy podstawowej, będą mogły skorzystać z wolnego miejsca podczas spływu.

Wszystkie osoby, które prześlą w terminie zgłoszenia otrzymają w poniedziałek poprzedzający datę spotkania kajakowego mail z listą osób zaproszonych do udziały w naszym projekcie. Lista ta zostanie również zamieszczona na naszej stronie internetowej.

Kontakt: Katarzyna Słowik
Koordynator Projektów