Jesteśmy organizacją pożytku publicznego.
Dziękujemy za 1% podatku.
Fundacja Promocji Rekreacji "KiM"
ul.Partyzantów 21
05-092 Łomianki
info@fundacjakim.pl
W maju 2018 zorganizowaliśmy ze Stevem McDonadem z Brytyjskiego Związku Kajakowego (British Canoeing) szkolenie, którego celem było podniesienie kwalifikacji naszych instruktorów. Uczyliśmy się, jak skutecznie uczyć innych. Relacja z tego szkolenia została opublikowana przez BC:
Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Mazurskich Warsztatów Kanu, która odbędzie się w dniach 29 maja - 2 czerwiec w Stanicy Wodnej Zgon. Więcej informacji na ten temat niebawem.
Na dwa dni przed końcem starego roku, w fundacyjnej szkutni, rozpoczęliśmy budowę naszego pierwszego kajaka ze sklejki. Łódka nadaje się do pływania po morzach i rzekach nizinnych. Model wzorowany jest na kajakach grenlandzkich. Jest to sprzęt dla bardziej zaawansowanych (szerokość 54 cm). Prezentujemy zdjęcie kadłuba po 24 godzinach budowy.
Życzymy Wam radosnych Świąt Bożego Narodzenia a w 2019 roku realizacji wielu pragnień, planów i pomysłów.
Fundacja KIM
Szkółka kajakowa na basenie w ośrodku Polonia przy ul.Konwiktorskiej 6 w Warszawie.
Program szkolenia umiejętności technicznych oparty jest na wytycznych opisanych w Polskim Systemie Kwalifikacji Kajakowych (PSKK) stopień 2-4.
Godzinne zajęcia odbywać się będą w okresie od stycznia do marca 2019.
Piątkowe zajęcia rozpoczną się 4 stycznia od godziny 19:45.
Sobotnie zajęcia rozpoczną się 5 stycznia od 16:00.
Spotykamy się na 15 minut przed zajęciami koło basenowej recepcji.
Opłata: 50 zł za godzinę od osoby dorosłej przy założeniu udziału w całym cyklu zajęć. Dziecko pod opieką rodzica - gratis.
Zgłoszenia: Marcin 602-399-238.
W dniu 22 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez @Janusz Skonieczny dla @Mieszkańcy Łomianek. W udostępnionej nam przez @Galera Łomianki sali uczyliśmy się, jak z podzespołów dostępnych na rynku zbudować czujnik @Luftdaten rejestrujący temperaturę i wilgotność powietrza oraz zawartość pyłów
PM 2,5 i PM 10.
Poznaliśmy tajniki programowania urządzania jak również metodę odczytu
zebranych danych na dostępnej dla ogółu na stronie https://luftdaten.info
Czujnik powiesiliśmy za oknem naszego fundacyjnego biura w Łomiankach przy ulicy Partyzantów. Każdy może zapoznać się z odczytem. Wystarczy użyć linku:
Wskaźnik zapylenia (PM2,5 i PM 10)
Liczymy na to, że to doświadczenie wykorzystamy przy tworzeniu kolejnych interdyscyplinarnych działań edukacyjnych.
Jeszcze raz dziękujemy Januszowi za świetną inicjatywę.
Zapraszamy do udziału w III rodzinnym mikołajkowym rajdzie nordic
walking z przewodnikiem po Kampinoskim Parku Narodowym. Spotykamy się w
najbliższą sobotę 1 grudnia o godzinie 10.15 w Świetlicy w Łubcu.
Długość trasy dostosujemy do uczestników. Po rajdzie, ok. godz. 13:00,
Świetlica w Łubcu zaprasza na doroczne warsztaty wykonywania ozdób
świątecznych.
Szkółka kajakowa na basenie w ośrodku Polonia przy ul.Konwiktorskiej 6 w Warszawie.
Program szkolenia umiejętności technicznych oparty jest na wytycznych opisanych w Polskim Systemie Kwalifikacji Kajakowych (PSKK) stopień 2-4.
Zajęcia odbywać się będą w okresie od listopada do grudnia 2018 oraz od stycznia do marca 2019.
Zapraszamy od 16 listopada od 19:45. Koniec zajęć o 20:45.
Istnieje możliwość zorganizowania zajęć w soboty lub niedziele w godzinach popołudniowych. Rozpoczęcie treningów uzależnione od liczby zainteresowanych.
Opłata: 50 zł za godzinę od osoby dorosłej przy założeniu udziału w całym cyklu zajęć. Dziecko pod opieką rodzica - gratis.
Zgłoszenia: Marcin 602-399-238.
Zapraszamy do udziału w rajdzie nordic walking. Zbiórka w Leoncinie. Do wyboru dwie trasy: 18 km i 44 km.
Kontakt z organizatorką: eliza@fundacjakim.pl lub 606225863.
Działanie otrzymało wsparcie finansowe z Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Zapraszamy do udziału w rajdzie nordic walking. Zbiórka o 9:00 na polanie w Truskawiu. Dystans do przemaszerowania ok. 25 km. Kończymy na polanie w Truskawiu.
Kontakt z organizatorką: eliza@fundacjakim.pl lub 606225863.
Działanie otrzymało wsparcie finansowe z Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
W ten nietypowy sposób będziemy świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poznamy najważniejsze postacie i wydarzenia, dzięki którym po 123 latach Rzeczpospolita Polska wróciła na mapę Europy.
Uczestnicy wyruszą z mapami na szlaki Kampinoskiego Parku Narodowego, gdzie będą na nich czekać punkty kontrolne z zadaniami do wykonania.
Zabieramy wygodne buty i ubrania.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Szczegółowe informacje i zapisy pod nr
telefonu 606 225 863.
W świecie ptasim jesień trwa już od tygodni, my powitamy ją w najbliższą niedzielę. Zapraszamy do Łomianek na spacer z przewodnikiem-ornitologiem. Spotykamy się 23 września 2018 r. o godzinie 9:00 nad Jeziorem Dziekanowskim, od strony ulicy Przy Jeziorze. Zabieramy wygodne buty i lornetki.
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Łomianki.
W miarę możliwości czasowych i przy uwzględnieniu stanu wody w Wiśle, grupa kajakarek i kajakarzy z KIMu ćwiczy surfowanie na bystrzu. Umiejętności te są wielce przydatne dla tych, którzy myślą o zabawie na bystrzach pływowych.
Siedmiodniowe szkolenie "Rozkołys norweski" prowadzone przez Johna Carmody'ego dobiegło końca. Pozostały nam miłe wspomnienia. Od 19 sierpnia rozpoczynamy kolejne szkolenie dla osób zainteresowanych kajakarstwem morskim. Tym razem spędzimy siedem dni na Bornholmie.
Zakończyliśmy nabór chętnych do udziału w bezpłatnym sobotnim spływie kajakowym z Płocka do Cierszewa. W trakcie spływu uczestnicy, przy wsparciu naszych instruktorów, będą mieli okazje podszkolić swoje umiejętności techniczne związane z bezpiecznym pływaniem kajakiem po Wiśle. Poznają również ciekawe historie dotyczące Płocka. Opowie je p.Dawid - przewodnik z Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
Zadanie realizowane jest dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płock.
Od 19 do 25 sierpnia odbędzie się "3rd Baltic Sea Kayak Symposium” - Trzecie Bałtyckie Warsztaty Kajakarstwa Morskiego (KiMorskiego)
Podobnie jak w zeszłym roku naszym głównym prowadzącym będzie John Carmody (http://www.seacliffkayakers.com/about) - znakomity instruktor kajakarstwa morskiego (British Canoeing level 5 Sea Coach)
Zajęcia prowadzone w języku polskim i angielskim.
Instruktorzy z Fundacji KIM: Sea Kayak Leader British Canoeing.
Miejsce: Dueodde, Bornholm, Transport we własnym zakresie
Poziom: PSKK 1, 2, 3
Cel: Wymiana doświadczań kajakarzy morskich, kompleksowe szkolenie na kilku poziomach trudności (zaczynając od osób, które nie pływały wcześniej po morzu). Możliwość certyfikacji PSKK oraz British Canoeing.
Komentarz: Podobnie jak z zeszłym roku, będziemy stacjonować na południu wyspy. Nadrzędny cel imprezy to stworzenie sprzyjającej atmosfery do swobodnej wymiany doświadczeń wszystkim pasjonatom morskiego pływania. Zajęcia będą uzależnione od pogody i będą dobrane do poziomy grup. Planujemy pracować nad wszelkimi zagadnieniami z programu PSKK 1, 2, 3 - kajakarstwo morskie. Dodatkowo przewidujemy ćwiczenia na fali przybojowej oraz oczywiście wisienka na torcie, czyli pływanie nocne. Gwarantujemy 4-6 osobowe grupy szkoleniowe.
Kajaki: Możliwość testowania różnych rodzajów kajaków morskich.
Koszt:1.100 PLN za udział w kursie plus ubezpieczenie
Wynajem kajaków na czas szkolenia: 500 PLN
Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia uczestnicy ponoszą we własnym zakresie.
Informacje i zapisy: bornholm@fundacjakim.pl
Zapraszamy!
Tomasz Mąka
Mazurskie Warsztaty Kanu 2018
Koniec maja spędziliśmy na Mazurach, szkoląc się w technikach pływania kanu pod okiem Steve Macdonalda, znakomitego instruktora British Canoeing.
Szkolenie obejmowało techniki pływania oraz ratownictwo. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem warsztatu szkoleniowca, ale również sposobu w jaki umie przekazać swoją wiedzę i umiejętności.
Szkolenie pomogło wielu z nas poznać nowe obszary pływania kanu. Dla większości odkryciem było złamanie schematu, że to sternik steruje. Otóż nie proszę Państwa, wszem i wobec ogłaszamy - szlakowy ma wszystkie narzędzia by być 'kapitanem'. A nawet jeśli nie nazwiemy go kapitanem to pływanie w dwójkę jest wspaniałą grą zespołową, gdzie szlakowy ma co najmniej tyle do powiedzenia co sternik. Musi tylko wiedzieć jak to zrobić.
Osobny temat to pływanie solo. Bogactwo subtelnych technik wiosłowania zaskakuje i skłania do pytania dlaczego pływanie kanu w Polsce wydaje się być trochę zaniedbaną / niedocenianą formą rekreacji..
Na koniec ratownictwo. Możliwość powspinania się na bardzo różne łódki ma dużą wartość. Każda przyjmie rozbitka, ale do każdej trzeba podejść indywidualnie. Nie ma lepszych warunków, żeby to sprawdzić niż ciepłe mazurskie wody.
Starczyło też czasu na dobrą zabawę, czyli rozwinięcie nowej techniki ratownictwa kaczka-kanu.
Impreza uświadomiła nam jak długa droga przed nami. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach dla kanuistów!
Zapraszamy pełnoletnich mieszkańców Łomianek do udziału w bezpłatnych spływach kajakowych.
Trasa spływów wyniesie ok. 28 km, w tym ostatni kilometr Narwią pod prąd.
Zapewniamy transport z Twierdzy Modlin do miejsca startu w Łomiankach.
Zapisy pod nr tel. 606 225 863
Jak efektywnie pływać kanu – szkolenie na Mazurach
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji szkoleń dla kanuistów.
Termin: 31 maja – 3 czerwca 2018
Miejsce: Stanica Wodna Zgon nad Jeziorem Mokrym
Prowadzący szkolenie: Steve MacDonald, instruktor i coach British Canoe
www.beyondadventure.co.uk/paddlesports-expeditions-coaching/
Koszt jest uzależniony od liczby uczestników.
Program szkolenia: Osoby, które kanu jeszcze nie pływały, będą miały okazję rozpocząć naukę od podstaw. Osoby, które pierwsze doświadczenia z kanu mają już za sobą, będą mogły skoncentrować się na szlifowaniu techniki i praktycznemu ćwiczeniu metod ratowniczych.
Zainteresowanych prosimy o kontakt: tomasz.maka@fundacjakim.pl
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Łomianek do udziału w projekcie "Tata, kajak i ja".
W sobotę 19 maja w godzinach 9:00-13:00 odbędą się rodzinne wprawki kajakowe na Jez.Dziekanowskim.
9-10 czerwca zorganizujemy spływ kajakowy Wkrą i Narwią do Twierdzy Modlin, w której będziemy biwakować. Ta część projektu przeznaczona jest specjalnie dla ojców z dziećmi.
Projekt otrzymał wsparcie finansowe Gminy Łomianki.
Zapisy pod nr tel. 606-225-863 lub e-mail: eliza@fundacjakim.pl
5 maja o godzinie 11:00 i 15:30 osoby odbędą się dwa bezpłatne spływy kajakowe z Portu Czerniakowskiego do Plaży Rusałka.
Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu 606 225 863 oraz adresem: eliza@fundacjakim.pl
W godzinach 13:00-19:00 zapraszamy na Plażę Rusałka rodziny z dziećmi do udziału w wiślanych warsztatach plastycznych.
Z dużą przyjemnością informujemy, że podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Ultramaratonie Kajakowym "Cross- Maraton na Pilicy" zawodniczki i zawodnicy startujący w zespole Fundacji KIM nie tylko wielokrotnie stawali na podium, ale również jako drużyna zdobyli puchar za I Miejsce Drużynowo oraz za Najliczniejszą Drużynę. Kapitanem Zespołu był Kazik Rabiński. Serdecznie dziękujemy wszystkim startującym w naszych barwach
(33 osady).
Szczególne podziękowania należą się Małgorzacie Bychowskiej i Darkowi Łapińskiemu za zorganizowanie kolejnej edycji tej wspaniałej ogólnopolskiej imprezy integrującej miłośników długodystansowego kajakarstwa i kanuingu w Polsce.
Zapraszamy seniorów z Gminy Łomianki do udziału w serii bezpłatnych zajęć z gimnastyki rekreacyjnej, gimnastyki zdrowy kręgosłup i gimnastyki na basenie.
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.
Informacje pod nr telefonu 606 225 863 lub pod adresem:
eliza@fundacjakim.pl.
Zajęcia organizowane są w ramach zadania "Zdrowym być", które uzyskało wsparcie finansowe Gminy Łomianki.
Przekazywany Fundacji 1 % podatku wykorzystywany jest w całości na działalność statutową, najczęściej w formie wkładu własnego w projekty dofinansowywane ze środków publicznych oraz na działania finansowane ze środków własnych. Z realizowanymi przez nas projektami można zapoznać się na naszej stronie lub FB.
Szkółka kajakowa na basenie w ośrodku Polonia przy ul.Konwiktorskiej 6 w Warszawie.
Program szkolenia umiejętności technicznych oparty jest na wytycznych opisanych w Polskim Systemie Kwalifikacji Kajakowych (PSKK) stopień 1-4.
Zajęcia odbywać się będą w okresie luty 2018 - kwiecień 2018.
Zaawansowani: piątki 19:45-20:45.
Od lutego początkujący / zajęcia rodzinne:
soboty 17:15-18:15
niedziele 17:45-18:45.
Opłata: 55 zł za trening od osoby dorosłej przy założeniu 4-5 zajęć miesięcznie. Dziecko pod opieką rodzica - gratis.
Zgłoszenia: Marcin 602-399-238.
Zapraszamy seniorów z Gminy Stare Babice do udziału w II edycji zadania "Seniorzy w akcji". Organizujemy serię bezpłatnych zajęć z gimnastyki rekreacyjnej, nordic walking, jogi-zdrowy kregosłup i gimnastyki na basenie.
Szczegółowe informacje i zapisy
pod numerem telefonu 606 225 863
lub pod adresem eliza@fundacjakim.pl.
Zadanie realziowane jest dzięki wsparciu finansowemu Gminy Stare Babice.
Zapraszamy do udziału w dziesięciogodzinnym autorskim szkoleniu przygotowanym z myślą o kajakarzach pływających po dużych akwenach wód śródlądowych oraz tych, którzy uprawiają kajakarstwo morskie.
Prowadzący szkolenie: kpt Maciej Mickiewicz jest autorem licznych artykułó z zakresu meteorologi dla żeglarzy. Publikuje teksty na temat meteorologii dla zeglaży w miesięczniku Jachting. Jest dośiadczonym kapitanem jachtowy, egzaminatorem i instruktorem na wielu kursachżeglarskich.
Termin weekendowego szkolenia: 17-18 marca. Zajęcia od 9:00 do 14:00.
Miejsce: Fundacja Promocji Rekreacji КIM・ul.Partyzantów 21, Łomianki ・Dąbrowa Leśna. Dojazd uczestników na szkolenie: we własnym zakresie.
Cena: 10 godzin szkolenia za 180 zł.
Rezerwacja miejsca: Warunkiem rezerwacji miejsca jest przedpłata w wysokości 50 zł, wpłacona na konto Fundacji do dnia 12 marca. Przelew tytuウem Szkolenie z meteorologii dla kajakarzy.
Fundacja Promocji Rekreacji KiM
Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach
13800900070013079420010104
Pytania i zapisy: Marcin Chodorowski tel. 602-399-238
Trzeci „Bałtyk Nawigacyjny” - kajakarstwo morskie w Szwecji.
Zapraszamy na kolejny spływ z serii „Bałtyk Nawigacyjny” z myślą przewodnią „ Nawigacja to stan umysłu”.
Popłyniemy poznawać szkiery, szkolić się w oparciu o Polski System Kwalifikacji Kajakowych i uczyć się, jak nawigować w tradycyjny sposób (bez GPS). Forma jak zawsze ta sama, czyli obóz wędrowny z trasą ściśle zależną od umiejętności grupy i warunków na wodzie. Termin: od 26 kwietnia do 3 maja 2018.
Zainteresowanych - osoby na poziomie PSKK poziom 2 lub 3 zapraszamy do kontaktu: tomasz.maka@fundacjakim.pl
W ramach programu szkolenia w kajakarstwie morskim zorganizowalismy szkolenie z obsługi Radia VHF.
Szkolenie prowadzone było zgodnie z wymaganiami Royal Yachting Association (RYA). Obejmowało teorię (dzień pierwszy) i praktykę (dzień drugi). Ćwiczyliśmy na rzeczywistym sprzęcie. Było to pełne szkolenie żeglarskie z dodatkowymi scenariuszami przygotowanym pod kątem kajakarstwa morskiego. Zakończyło się egzaminem dający uprawnienia RYA SRC (w drugim dniu na koniec szkolenia).
Szkolenia prowadził Michał Brennek, który jest certyfikowanym szkoleniowcem i asesorem RYA na stałe pracującym z centrum szkoleniowym RYA, SailPro.pl.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt: tomasz.maka@fundacjakim.pl
Zapraszamy na ostatni w tym roku spacer ornitologiczny połaczony z obrączkowaniem ptaków. W niedzielę 8 października spotykamy się w okolicach Mostu Siekierkowskiego.
Zbiórka na wale Miedzeszyńskim, na przystanku autobusowym "Narodowa" o godzinie 9.00
Prosimy o zabranie wygodnych butów.
W ostatnią wrześniową sobotę (30.09.br.) zapraszamy mieszkańców Powiatu Warszawskiego Zachodniego na rajd nordic walking w Kampinoskim Parku Narodowym. Spotykamy się na polanie w Truskawiu o godzinie 9.00. Planowany jest marsz na dystansie ok. 25 km piękną trasą przez Wiersze. Dla mniej wytrwałych istnieje możliwość skrócenia trasy o połowę.
Projekt współfinansowany przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Jakże mogłem zapomnieć! Przecież mamy – Wisłę!”
Na Bulwarze im. Jana Karskiego ponownie można oglądać naszą wystawę fotografii z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Maratony pływackie Wilanów-Warszawa, spływy kajakowe Wisłą do morza, czy rejs aktorów krakowskich balią z Krakowa do Gdańska to tylko niektóre z barwnych wydarzeń z l. 30 XX wieku, które chcielibyśmy przypomnieć mieszkańcom Warszawy. Serdecznie zapraszamy do końca października.
Zadanie "Vistuliada. Przystanek Warszawa" współfinansuje m. st. Warszawa
Zapraszamy osoby pełnoletnie do udziału w dorocznym wyścigu kajakowym "Mostry Warszawy" na dystansie 8 kilometrów. Start australijski z plaży Poniatówka nstąpi o godzinie 12:00. Konkurencja zostanie rozegrana w kategoriach K1, M1, K2 mixt.
Więcej informacji pod numerem telefonu 606-225-863 (od 4 wrzesniai). Zapisy pod adresem: eliza@fundacjakim.pl
W pierwszy jesienny weekend zapraszamy na spacer ornitologiczny nad Wisłę.
W niedzielę 24 września powędrujemy ścieżką od Mostu Gdańskiego w kierunku Młocin. Spotykamy się na przystanku autobusowym pod Mostem Gdańskim w kierunku Bielan (Most Gdański 02) o godzinie 9.00.
Przewidywana trasa spaceru wynosi ok. 8 km, ale jest możliwość wcześniejszego odłączenia od grupy w pobliżu węzłów komunikacyjnych.
Zakładamy wygodne buty do chodzenia w terenie i zabieramy lornetki.
Spacer organizowany jest w ramach zadania "Kierunek: Wisła", które współfinansuje m.st. Warszawa
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji szkoleń dla kanuistów.
Termin: 31 maja – 3 czerwca 2018
Miejsce: Stanica Wodna Zgon nad Jeziorem Mokrym
Prowadzący szkolenie: Steve MacDonald, instruktor i coach British Canoe
www.beyondadventure.co.uk/paddlesports-expeditions-coaching/
Koszt jest uzależniony od liczby uczestników.
Program szkolenia: Osoby, które kanu jeszcze nie pływały, będą miały okazję rozpocząć naukę od podstaw. Osoby, które pierwsze doświadczenia z kanu mają już za sobą, będą mogły skoncentrować się na szlifowaniu techniki i praktycznemu ćwiczeniu metod ratowniczych.
Zainteresowanych prosimy o kontakt: tomasz.maka@fundacjakim.pl
Jakże mogłem zapomnieć! Przecież mamy – Wisłę!
Pod takim tytułem, nawiązującym do artykułu z Kuriera Warszawskiego z lipca 1936 r., 15 lipca o godz. 17.30 na Bulwarach Wiślanych zostanie otwarta wystawa fotografii z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zaprezentujemy na niej zdjęcia ukazujące, jak w okresie międzywojennym spędzano czas na Wiśle w Warszawie. Pobyt grupy aktorów płynących balią z Krakowa do Gdańska, czy uczestników spływu „Przez Polskę do morza” to tylko niektóre z wydarzeń, które chcielibyśmy przypomnieć.
Wystawę będzie można ogladać do 30 lipca. Została przygotowana w ramach projektu „Vistuliada. Przystanek Warszawa”, który współfinansuje m.st. Warszawa.
Zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach realizowanych w ramach
zadania "Vistuliada. Przystanek Warszawa"
15 lipca do Warszawy dopływa Vistuliada - spływ kajakowy na odcinku niemal
1000 km, od kilometra 0 szlaku żeglownego do morza. W związku z tym
zapraszamy warszawian do wspólnego świętowania Roku Rzeki Wisły. Po
sobotnich atrakcjach związanych z otwarciem wystawu fotograficznej na
Bulwarach Wiślanych i koncercie zespołu Moribunda czas na edukacje
varsavianistyczna i przyrodniczą.
16 lipca o godzinie 9.00 w Porcie Czerniakowskim rozpocznie się spływ
kajakowy z przewodniczką do Przystani Młociny. Mogą wziąć w nim udział osoby
dorosłe. Obowiązują zapisy pod nr telefonu 601 148 434.
W Parku Młocińskim, również o godzinie 9.00 odbędzie się spacer spacer
ornitologiczny
Zapraszamy rodziców z dziećmi - mieszkańcy Łomianek - do udziału w zajęciach kajakowych na basenie ICDS, które przygotują uczestników do spływu kajakowego (ojcowie z dziećmi) na Wkrze. Spływ połaczony z nocowaniem na terenie Twierdzy Modlin odbędzie się w dniach 10-11 czerwca. Odpłatność 15 zł.
Informacje i zapoisy pod numerem kom. 606-225-863.
Zadanie otrzymało dofinansowanie z UM Łomianki.
Informacje i zapisy pod nr telefonu 606225 863 lub eliza@fundacjakim.pl
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Łomianki
Zapraszamy warszawskie szkoły podstawowe i gimnazja do udziału w nietypowym programie edukacji przyrodniczej.
Wspólnie zamienimy przyszkolne jałowe tereny w małe ogródki. Razem z uczniami stworzymy miejskie ostoje dla owadów, ptaków, drobnych płazów i ssaków. Zbudujemy hotele dla owadów zapylających, budki lęgowe dla ptaków i małe konstrukcje dla ssaków, czy płazów. Udział szkół w programie jest bezpłatny.
Więcej informacji i zapisy pod nr tel. 606 225 863 lub pod adresem eliza@fundacjakim.pl
Zapraszamy do kontaktu od 27 lutego 2017r.
W imieniu Zarządu i Rady Programowej
Fundacji Promocji Rekreacji "KIM"
składamy Państwu serdeczne życzenia
radosnych Świąt Bożego Narodzenia
i Szczęśliwego Nowego Roku!
Serdecznie zapraszamy dorosłych i rodziny z dziećmi na zajęcia kajakowe realizowane na basenie w ramach Szkółki Kajakowej "KiM".
Środy (od 1 marca): zajęcia z autoratownictwa dla dorosłych
od godz. 20:30 do 21:30.
Piątki (od 3 marca): zajęcia dla dorosłych i rodziców z dziećmi od godz. 20:30 do 21:30.
Uczestnicy spotykają się na basenie przy ul.Inflanckiej w Warszawie o godzinie 20:15. W programie:
- indywidualne i zespołowe techniki ratunkowe stosowane w kajakarstwie nizinnym i morskim (zobacz opisy na stronie PSKK). Ćwiczymy na morskich kajakach.
Zapisy telefonicznie: 602-399-238.
Koszt: dzieci bezpłatnie, osoba dorosła 50 zł za trening.
Zapraszamy tych, którzy lubią pływać kanadami po dużych rzekach, do udziału w grudniowym spływie Wisłą.
Popłyniemy z Łomianek do Czerwińska, z noclegiem w okolicach Modlina. Dystan do pokonania to ok. 50 km.
Uczestnicy zabierają prowiant i własny sprzęt biwakowy. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Marcinem pod nr tel. 602 399 238.
Istnieje mozliwość wypożyczenia kanu jak również transportu z Czerwińska do Łomianek.
Wymagane doświadczenie w pływaniu kanu w warunkach zimowych.
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym spacerze ornitologicznym na warszawskim odcinku Wisły.
Dla dużych i dla małych niezwykłą gratką będzie udział w obrączkowaniu ptaków. Więcej informacji pod numerem telefonu 606- 225-863 lub eliza@fundacjakim.pl
Serdecznie zapraszamy do udziału w wyścigu Mosty Warszawy przygotowanym z myślą o miłośnikach kajakarstwa na warszawskiej Wiśle.
Celem wyścigu jest m.in. promocja kajakarstwa dla osób o różnym stopniu sprawności fizycznej. W tym roku zapraszamy do kategorii K1 kobiety, K 1 mężczyźni oraz K2 mikst. Zachęcamy osoby z niepełnosprawnością do udziału w kategorii mikst. Popłyniecie Państwo wspólnie z naszymi instruktorami.
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem:
606-225-863 lub emailowo: eliza@fundacjakim.pl
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
Interesują Państwa ptaki żyjące na stałe lub okresowo nad warszawskim odcinkiem Wisły?
Macie ochotę obserwować je z wody lub lądu
w towarzystwie kompetentnych przewodników - ornitologów?
Jeśli tak, to zapraszamy osoby pełnoletnie 10 września na bezpłatny spływ kajakowy warszawskim odcinkiem Wisły lub do udziału w pieszych wędrówkach - bez ograniczeń wiekowych.
Zapisy telefoniczne pod numerem 606-225- 863
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Więcej informacji (kliknij link)
Partnerem programu jest KanoKajaki.pl
Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością do udziału w bezpłatnym pięciodniowym turnusie, podczas którego uczestnicy wezmą udział w warsztatach szkutniczych, wykładach, codziennych wprawkach kajakowych zakończonych spływem Krutynią.
Wspierać Państwa będą nasi instruktorzy i wolontariusze.
Termin: 13-19 sierpnia br.
Miejsce pobytu: Stanica Wodna Zgon
Zapisy i informacje: 606225863 lub eliza@fundacjakim.pl
Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu z PFRON
Prezentujemy program tegorocznej Vistuliady (kliknij).
Zapraszamy osoby pełnoletnie do udziału w bezpłatnych spływach kajakowych z łomianek do Twierdzy Modlin.
Spotykamy się o godz.8 w Burakowie nad Wisłą. W programie spływu zwiedzanie z przewodnikiem Twierdzy Modlin. wynajetym autobusem o godz. 16:00.
Zapisy SMS na numer telefonu 602-399-238.
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Łomianki.
17 lipca br. zapraszamy mieszkańców Warszawy do udziału w bezpłatnym spływie kajakowym z Portu Czerniakowskiego do Przystani Młociny. Start nastąpi o godzinie 8:00. Spływ poprowadzą instruktorzy z Fundacji "KIM" oraz przewodnik po warszawskim docinku Wisły. Do udziału w imprezie zapraszamy osoby pełnoletnie.
W tym samym dniu o godzinie 12:00 zaprosimy Państwa na rodzinny spacer brzegiem Wisły. Spacer poprowadzi przewodnik (ornitolog, miłośnik Wisły).
Szczegóły dotyczące zapisów oraz miejsc spotkań podamy w najbliższych dniach.
Zapraszamy do udziału.
Zapisy: eliza@findacjakim.pl lub 606 226 863
Liczba miejsc ograniczona
Regulamin imprezy:
Strona nr 1
Spotykamy się w dniach 30 kwietnia i 1 maja na Przystani Młociny o godzinie 10:00.
Wstęp wolny.
Zadanie współfinansowane przez Urząd m.st.Warszawy.
Plakat informacyjny (kliknij link).
Zadanie współfinansowane przez Urząd m.st. Wartszawy.
Więcej informacji na plakacie (kliknij link)
2 kwietnia br. w Łubcu (Gmina Leszno).
Zapraszamy do udziału w rajdzie NW i warsztatach z budowy budek lęgowych dla ptaków. Więcej informacji (kliknij).
Wesołych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy życzy
Fundacja Promocji Rekreacji "KIM".
Trzymajmy kciuki za ekipę Patagonia Expedition Team!
Start 13 lutego. Czteroosobowa ekipa ma za zadanie pokonać biegnąc, pedałując i wiosłując szlak o długości 700 kilometrów.
Artykuł na temat kajakowych przygotowań: http://www.poznanskiedragony.pl/…/kajakowe-przygotowania-z…/
Więcej na ich stronie: http://patagonia2016.pl
28 listopada serdecznie zapraszamy do udziału w rajdzie.
Więcej informacji na plakacie.
Warszawskie szkutnie szkolne
24 października 2015. Wspomnienie z rajdu nordic walking na trasie Truskaw - Palmiry - Truskaw.
Podczas 12 kilometrowego marszu uczestnicy mieli okazję podziwiać barwy jesieni na szlakach turystycznych i ścieżce dydaktycznej, odwiedzić cmentarz i Muzeum - Miejsce Pamięci Palmiry oraz posłuchać ciekawych opowieści przewodnika z Kampinoskiego Parku Narodowego.
Projekt: Nordic Walking w Puszczy Kampinoskiej. Bezpłatne zajęcia dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Współfinansowanie: Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Partner: Kampinoski Park Narodowy
10 października 2015. Zapisy telefonicznie lub emailowo.
Wiecej informacji na plakacie.
Uczestnicy projektu w trakcie prac szkutniczych związanych z remontem kajak Igora Newerlego.
Projekt otrzymał wsparcie finansowe z Urzędu m.st. Warszawy
Kolejna edycja "3xK - z Kazimierza Dolnego do Łomianek" pozostanie miłym wspomnieniem.
Otrzymaliśmy medal CROSS Z HISTORIĄ W TLE ufundowany przez władze Gminy Leszno za organizację rodzinnej gry terenowej pt. Partyzanckim szlakiem w ramach II Biegu Pamięci Żołnierzy Grupy "Kampinos" Armii Krajowej.
Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Łomianki oraz życzliwości Firmy Brenderup, Fundacja KiM wzbogaciła się o przyczepę cargo, która posłuży do realizacji mobilnych warsztatów szkutniczych.
Zapraszamy do udziału w odpłatnych warsztatach szkutniczych, w trakcie których możesz zbudować swoje kanu. Do wyboru dwa rodzaje technik szycie i klejenie (sklejka) oraz Skin on frame (tkanina syntetyczna).
Link do opisu 400 kilometrowego spływu VISTULIADA (kliknij)
Kliknij link do programu Vistuliady.
W projekcie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.
W majowe soboty zapraszamy do udziału w marszach nordic walking. Zajęcia prowadzą instruktorzy z naszej Fundacji.
Ze względu na upały spotykamy wcześniej tzn. o godzinie 8.00 na parkingu w Dąbrowie Leśnej (Łomianki) przy ul.Kampinoskiej.
Zapisy poprzez formularz. Kliknij link.
Po kajakowych zajęciach na basenie zapraszamy rodziny do udziału w warsztacie "Zostań pogromcą komarów". Wspólnie z naszymi instruktorami będziemy budować skrzynki dla nietoperzy.
Więcej informacji na plakacie.
Zapraszamy seniorów z Gminy Stare Babice do udziału w II edycji zadania "Seniorzy w akcji". Organizujemy serię bezpłatnych zajęć z gimnastyki rekreacyjnej, nordic walking, jogi-zdrowy kregosłup i gimnastyki na basenie.
Szczegółowe informacje i zapisy
pod numerem telefonu 606 225 863
lub pod adresem eliza@fundacjakim.pl.
Zadanie realziowane jest dzięki wsparciu finansowemu Gminy Stare Babice.
Zapraszamy dzieci z rodzicami do udziału w bezpłatnych zajęciach kajakowych na basenie ICDS. W trakcie półgodzinnych warsztatów uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami autoratowniczymi używanymi w trakcie rodzinnych spływów kajakowych.
Pierwsze zajęcia rozpoczynają się o 13-tej a ostania sesja o 14:30.
Obowiązują stroje kąpielowe.
Zapraszamy Seniorów do udziału w spotkaniu z ekspertem.
Temat spotkania: Jak prawidłowo ćwiczyć?
Wstęp wolny.
Termin: 1 czerwca br
Zapraszamy Seniorów do udziału w spotkaniu z ekspertem.
Temat spotkania: Jak prawidłowo ćwiczyć?
Wstęp wolny.
Termin: 27maja br
Rodzinna Gra Terenowa „Powstańczym szlakiem”
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Leszna do udziału w grze terenowej na szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego. Organizatorem imprezy jest Gmina Leszno. Fundacja KiM odpowiada za realizację gry.
Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wojtek Milewski. Był dobrym i życzliwym człowiekiem i znakomitym kajakarzem. Współtworzył grupę kajakową "KiM", od początku związany był z naszą fundacją.
Wojtku, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Do zobaczenia na kajakach gdzieś po drugiej stronie.
"Z głębokim smutkiem informuję, iż tato mój udał się w ostatnią podróż. Pożegnanie odbędzie się w drewnianym kościółku na Cmentarzu Bródnowskim w dniu 7 maja 2015 r. o godzinie 12:00" - syn Marcin Milewski.
To był drugi wyjazdowy warsztat. Tym razem budowaliśmy kanu w Beskidzie Żywieckim.
Choć na Mazowszu zawitała już wiosna - my pracowaliśmy w zimowych warunkach. W związku z tym, nowa kanada zamiast na wodę została "zwodowana" na śnieg. Jednak mamy nadzieje, że niebawem łódka zazna rozkoszy pływania w wodach Dunajca.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Łomianki do udziału w bezpłatnych rodzinnych warsztatach, które odbędą się 28 marca od godziny 11-tej w Dąbrowie Leśnej. Zapisy przyjmujemy telefonicznie. Więcej informacji na plakacie.
Spotykamy się w sobotę 21 marca o godzinie 10.45 przed kościołem w Lipkowie. Prosimy o zarezerwowanie 2 godzin. Warto wziąć ze sobą aparaty fotograficzne.
Zrealizowaliśmy pierwsze warsztaty w ramach programu Mobilna Stocznia Kajakowa "KiM". W ciągu 1,5 dnia 12 uczestników spotkania nad Jeziorem Dominickim zbudowało kanu gotowe do wodowania (oczywiście po wyschnięciu lakieru, co potrwa kilka dni) oraz kadłub kolejnej łódki.
Każdy z Was może zostać szkutnikiem!
W miniony piątek uczestnikami zajęć Szkółki Kajakowej KiM byli gimnazjaliści. Wspólnie ćwiczyliśmy techniki ratownicze wykorzystywane w kajakarstwie.
Do udziału w programie zapraszamy zorganizowane grupy uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Drogi Olku,
przyjmij serdeczne gratulacje od koleżanek i kolegów z KiM-u.
Redakcja Magazynu Kajakowego WIOSŁO serdecznie zaprasza do udziału w Dniach Kajakarza, które odbędą się 14 i 15 lutego podczas Targów Wiatr i Woda.
Zobacz harmonogram spotkań (kliknij).
Od 2 lutego wznawiamy treningi kajakowe na basenie przy ul.Inflanckiej w Warszawie. Uczestnicy będą zdobywać umiejętności opisane w Polskim Systemie Klasyfikacji Kajakowych (PSKK).
Spotkanie grupy na basenie o 20:30. Zajęcia od godz. 21:00 do 22:00.
Poniedziałki - zajęcia dla dorosłych
Środy - zajęcia dla zaawansowanych - techniki ratownicze w kajakarstwie
Piątki - zajęcia dla rodziców z dziećmi.
Wiosną zajęcia kajakowe na Wiśle.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do
wypełnienia formularza zgłoszeniowego:
stał się jedną z corocznych KiM-owskich wypraw. Pomysłodawcą i realizatorem jest Marek Mazur.
Ten spływ miał jednak to coś w sobie co sprawiło, że uczestnicy zapamiętają go na długo. Podobnie jak spływ organizowany w 2010 gdzie temperatura w nocy spadła do -18 st.C a kajaki trzeba było odkopywać z zasp śnieżnych. Tym razem śniegu było jak na lekarstwo ale zimowe wiatry przechodzące w szkwały dopisały jak nigdy.
Polecam najnowszy numer Magazynu Kajakowego Wiosło, w którym Marek Mazur, nasz fundacyjny kolega, napisał obszerny artykuł o swojej wyprawie kajakowej w północnej Grenlandii. Artykuł jest bogato okraszony zdjęciami i informacjami o tym rzadko odwiedzanym przez kajakarzy kraju.
W trakcie sobotnich warsztatów szkutniczych młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach i harcerze z ZHR ukończyli pierwszą fazę budowy kanu. Podczas kolejnych spotkań będziemy zajmować się pracami wykończeniowymi. W przyszłym roku wspólnie zbudujemy kolejne kanu. Z obydwu łódek korzystać będą wychowankowie Ośrodka.
Projekt realizowany jest dzięki wsparciu IBM Polska.
Z radością informujemy, że Fundacja KiM została beneficjentem The GooglersGive program. Środki, które otrzymaliśmy posłużą do sfinansowania części prac związanych z projektem
Mobilne stocznie kajakowe KiM.
Z dużą satysfakcją pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy realizację projektu budowy dwóch kanu z podopiecznymi Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.
Realizacja działania jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu IBM Polska.
Zapraszamy od wspólnego budowania karmników dla ptaków. Spotkanie z pracownikiem Kampinoskiego Parku Narodowego oraz warsztaty odbędą się 6 grudnie w siedzibie KPN w Izabelinie.
Wszystkich, którzy lubią spacery nordic walking zapraszamy przed warsztatami na marsz z Dąbrowy Leśnej do Izabelina.
Na warsztaty zabieramy 3 plastikowe butelki po mleku i nożyczki. Można przyjść samemu lub z całą rodziną. Wstęp wolny.
Rejestracja telefoniczna lub poprzez wypełnienie formularza
Serdecznie zapraszamy!
Głosujemy i trzymamy kciuki za Olek. Życzymy aby znalazł się wśród laureatów Adventurers of the Year 2015 corocznie ogłaszanego przez National Geographic.
Link do strony:
http://adventure.nationalgeographic.com/adventure/adventurers-of-the-year/2015/vote/#/kayak-aggressive-ocean_85269_600x450.jpg
25 października br. Fundacja "KiM" otrzymała medal XXV lat Miasta Łomianki.
W ten sposób p.Tomasz Dąbrowski - Burmistrz Łomianek
docenił nasz wkład w rozwój miasta.
Zapraszamy Państwa na spotkanie z p.Bartoszem Wysoczańskim (fizjoterapeuta), który poprowadzi wykład w ramach projektu "Senior zdrowy i aktywny".
Spotykamy się 3 listopada o godz.15:00 w budynku ICDS w Łomiankach.
Wstęp wolny.
XII edycja dwudniowego spływu z Kazimierza Dolnego do Łomianek. Członkowie i kandydaci do grupy kajakowej KIM pokonają w ciągu dwóch dni dystans 160 kilometrów wspaniałej Wisły.
Spływ ma charakter zamknięty. Jest zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Łomianki.
Szanowni Państwo,
zapraszamy wolontariuszy zainteresowanych wyjazdem z młodzieżą na Mazury w dniach 13-15 października. Więcej informacji o projekcie "Śladami warszawskich pisarzy – integracyjne kajakowe spotkania młodzieży gimnazjalnej z twórczością I. Newerlego i K.I. Gałczyńskiego nad Krutynią" udzieli Państwu Marcin Chodorowski kom. 602-399-238.
Jesteś zainteresowana / zainteresowany - wypełnij formularz (kliknij)
Więcej informacji na plakacie (kliknij).
Link do mapy i opisu trasy (kliknij)
Wyniki wyścigu można zobaczyć na naszej stronie.
Pełna relacja nt wyścigu plus zdjęcia dostępne są na www.MostyWarszawy.pl
W programie:
- wodowanie kajaka żaglowego P48
- warsztaty solowego pływania kanu
Ogólnopolski program dla osób niepełnosprawnych
Formularz zgłoszeniowy (kliknij)
Więcej informacji o projekcie ( kliknij link)
Serdecznie zapraszamy seniorów (60+) z Powiatu Warszawskiego Zachodniego do udziału w jednodniowych bezpłatnych spływach Wkrą i Narwią połączonych ze zwiedzaniem Twierdzy Modlin.
Zapisy przyjmujemy telefonicznie 606-225-863
lub emailowo. Dane opublikowane są na plakacie.
Zobacz formularz zgłoszeniowy (kliknij)
Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Łomiankach
Kliknij aby zobaczyć harmonogramy zajęć.
20 czerwca zakończyliśmy prace związane z budową stoczni kajakowej (szkutni), do której powstania zainspirowały nas przedwojenne stocznie kajakowe prowadzone w Warszawie w ramach korczakowskiego "Małego Przeglądu", "najbardziej demokratycznego pisma świata" tworzonego przez dzieci dla dzieci. Prowadzącym stocznie był wielki miłośnik kajakarstwa, późniejszy wybitny pisarz Igor Newerly. W tym miejscu dzieci pod opieką rodziców będą mogły budować swoje pierwsze kajaki i kanu, którymi kiedyś - na wzór swoich rówieśników z l. 30 XX w. - popłyną Wisłą może aż do Gdańska.
Może w Waszych domach znajdują się niepotrzebne narzędzia stolarskie, które pomogłyby wyposażyć naszą szkutnię?
Bardzo dziękujemy pani Lucynie Natkaniec z firmy Das Company za życzliwe wsparcie nas przy zakupie namiotu oraz panu Lechowi Krzyżanowskiemu z firmy Lenam za jego szybki montaż.
Serdecznie dziękujemy Jackowi Tomczykowi za ogromną pomoc podczas budowy szkutni.
Serdecznie zapraszamy ojców z dziećmi w wieku do 6 do 14 lat, do udziału w bezpłatnym spływie kajakowym po Wkrze i Narwi, który zakończymy piknikiem połączonym z warsztatami, nocnym zwiedzeniem twierdzy w blasku pochodni, puszczaniem wianków na Narwi oraz nocowaniem pod namiotami na terenie Twierdzy Modlin.
Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu UM Łomianki.
Zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach kajakowych zorganizowanych z okazji Święta Dnia Dziecka.
Zaczniemy od wprawek kajakowych na Jez.Dziekanowskim. Spotykamy się przy pomoście żeglarzy (schodząc nad jezioro od strony ul.Wędkarskiej idziemy ścieżką po lewej stronie jeziora - kierunek na Gdańsk - po ok. 600 metrach dojdziemy do Państwo do pomostu).
Zapraszamy od 10:00 do 13:00 przeprowadzimy około 6 sesji szkoleniowych na wodzie. Poznacie Państwo efektywne techniki wiosłowania i manewrowania kajakiem jedno- i dwuosobowym. Będzie można zaliczyć egzamin na PSKK 1 i 2 stopień. Osoby zainteresowane technikami ratowniczymi proszone są o zabranie ubrań, w których można będzie wypaść z kajaka do wody. Uczestnicy otrzymają kajaki, wiosła oraz kamizelki asekuracyjne. Mamy kamizelki dla dzieci.
Jak zachowacie się Państwo gdy nastąpi wywrotka kajaka, w którym płyniecie ze swoją pociechą? Jak zachowa się dziecko w takiej sytuacji? Co zrobicie jeśli do brzegu będzie zbyt daleko?
Na te i wiele innych pytań związanych z bezpiecznym rodzinnym kajakowaniem odpowiemy podczas kajakowych zajęć praktycznych na basenie ICDS w Łomiankach. Półgodzinne sesje rozpoczną się od godziny 15:00 i potrwają w zależności od Państwa zainteresowania do 16:30.
Siedząc w kajaku lub pływając koło niego będziemy zapoznawać się z technikami ratowniczymi używanymi w kajakarstwie nizinnym.
Na zajęcia zapraszamy rodziców z dziećmi. Posiadamy kamizelki ratunkowe dla dzieci w wieku od 5 lat. Rodzice z dziećmi wchodzą na basen bezpłatnie - hasło: Fundacja KIM.
Zapraszamy do udziału w konferencji prasowej Aleksandra Doby, która odbędzie się w Warszawie w dniu 22 maja, w Hotelu Gromada Centrum, Pl.Powstańców Warszawy 2 o godzinie 16:00.
Organizatorami konferencji są: Fundacja KIM i Magazyn Kajakowy WIOSŁO.
Akredytacji udziela Marek Mazur.
Rodzinna budowa kajaków żaglowych P48
Zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w projekcie
Stocznia kajakowa - warsztaty z budowy kajaków żaglowych.
Więcej informacji na plakacie.
Program otrzymał dofinansowanie UM Łomianki.
Zapisy: formularz zgłoszeniowy lub info@fundacjakim.pl lub tel. 602-399-238
Zostań pogromcą komarów - rodzinne budowanie budek dla nietoperzy i sikorek. Spotykamy się 10 maja o godz. 15:00 na Polanie Jaubów.
Biorąc pod uwagę, że nietoperz w ciągu 24 godzin zjada do 3.000 komarów a para sikorek w okresie karmienia młodych potrafi upolować do 8.000 gąsienic i owadów, doszliśmy do wniosku, że warto kontynuować nasze warsztaty przyrodnicze w kierunku rozwijania broni biologicznej przeciwko komarom i meszkom, które niebawem zaczną nam dokuczać.
W trakcie warsztatów spotkanie w chiropterologiem (pracownikiem KPN badającym nietoperze).
Program realizowany we swspółpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym i Gminą Izabelin.
Zapisy: tel. 602-399-238 lub info@fundacjakim.pl
Fundacja Promocji Rekreacji "KIM" rozpoczyna realizację projektu "Senior zdrowy i aktywny", który otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.
W okresie od maja do listopada br. na terenie wybranych gmin Powiatu Warszawskiego Zachodniego zostaną zorganizowane regularne zajęcia nordic walking, gimnastyka na basenie, gimnastyka rekreacyjna/joga - zdrowy kręgosłup. Zaprosimy również na spotkania ze specjalistami - kardiologiem, rehabilitantem, dietetykiem i innymi w zależności od potrzeb beneficjentów projektu. Planujemy rajdy nordic walking w Puszczy Kampinoskiej oraz spływy kajakowe rzekami Mazowsza. Projekt skierowany jest do osób w wieku 60+. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Wkrótce opublikujemy szczegółowy harmonogram zajęć.
Z ogromną radością informujemy, że Fundacja Promocji Rekreacji "KIM" została nominowana do nagrody na najlepszą inicjatywę pozarządową w konkursie S3KTOR, w kategorii: Sport i rekreacja. Waszymi głosami możecie sprawić, że otrzymamy prestiżową Nagrodę Mieszkańców za organizację Warszawskiego wyścigu kajakowego na Wiśle "7 Mostów".
Głosować można pod adresem: http://ngo.um.warszawa.pl/aktualnosci/g-osowanie-na-nagrod-mieszka-c-w do 28 kwietnia br. Będziemy wdzięczni za wszystkie głosy!
Zostań pogromcą komarów - rodzinne budowanie budek dla nietoperzy i sikorek. Spotykamy się 17 maja o godz. 15:00 w Łomiankach / Dąbrowa Lesna przy ul.Partyzantów w ogródku jordanowskim.
Biorąc pod uwagę, że nietoperz w ciągu 24 godzin zjada do 3.000 komarów a para sikorek w okresie karmienia młodych potrafi upolować do 8.000 gąsienic i owadów, doszliśmy do wniosku, że warto kontynuować nasze warsztaty przyrodnicze w kierunku rozwijania broni biologicznej przeciwko komarom i meszkom, które niebawem zaczną nam dokuczać.
Zapisy: tel. 602-399-238 lub info@fundacjakim.pl
W sobotę 26 kwietnia o godzinie 10-tej zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach nordic walking. Uczestnicy pomaszerują turystycznymi szlakami Kampinoskiego Parku Narodowego. Dystans do 12 km. Spotykamy się na Polanie Jakubów.
Więcej informacji na plakacie.
Kontakt do instruktorki: 661-530-010
Szanowni Państwo,
zapaszemy do udziału w kolejnych edycjach rodzinnych warsztatów z budowy budek dla ptaków. Cykl spotkań realizujemy w ramach programu Zostań ptasim deweloperem.
12 kwietnia prowadzimy zajęcia w Płocku (kliknij link aby zobaczyć plakat).
III edycja warsztatów Zostań Ptasim Deweloperem
We współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym, przy wsparciu Gminy Izabelin zrealizowaliśmy trzecie warsztaty rodzinnego budowania skrzynek lęgowych dla szpaków i sikor (bogatek i modraszek).
Firma Profix udostępniła uczestnikom warsztatów narzędzia stolarskie Proline.
Zapraszamy do relacji (kliknij).
Na zaproszenie nauczycieli i rodziców odwiedziliśmy uczniów II-gich klas Szkoły Podstawowej w Izabelinie. Podczas spotkania staraliśmy się przybliżyć młodym słuchaczom historię kajakarstwa grenlandzkiego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których autorką jest Agnieszka Górawska.
Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji warsztatów "Zostań Ptasim Deweloperem".
Podobnie jak podczas pierwszego spotkania, wspólnie będziemy budować budki lęgowe dla ptaków. Każda rodzina zbuduje budkę a następnie zawiesi ją w swoim ogrodzie.
Artur Michalski - szef projektu złożył w Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia projekt Fundacji KIM. Ubiegamy się o dofinansowanie polsko - rosyjskiej wyprawy kajakowej po Lenie, w udziału w której zaprosimy osoby z niepełnosprawnością oraz wolontariuszy.
W sobotę 15 marca w Łomiankach odbyło się pierwsze rodzinne spotkanie w ramach projektu, którego celem była integracja lokalna oraz edukacja ekologiczna.
Działanie zrealizowano dzięki wsparciu UG Łomianki.
III edycja warsztatów Zostań Ptasim Deweloperem we współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym i Gminą Izabelin.
Kolejny raz zapraszamy Państwa do rodzinnego budowania domków lęgowych dla ptaków. W najbliższą niedzielę (6 kwietnia br.) spotkamy się o godzinie 11:00 na Polanie Jakubów w Izabelinie k/Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego. Zajęcia rozpoczną się od krótkiego wprowadzenia w ptasie sprawy. Tę cześć spotkanie poprowadzi dr Danuta Pepłowska-Marczak ornitolog z KPN.
Ponieważ warsztaty te cieszą się coraz większym powodzeniem, postanowiliśmy zrealizować w tym samym dniu drugą turę zajęć. Rozpoczniemy ją o godzinie 14:00. Więcej informacji na plakacie.
Korzystając z okazji chcieliśmy Państwa zachęcić do wysłuchania reportażu wyemitowanego przez Polskie Radio. Został on nagrany podczas warsztatów Zostań ptasim deweloperem zrealizowanych 29 marca w Łomiankach. Autorką reportażu jest p. Agnieszka Ciecierska dziennikarka z Programu I. Poniżej link. Na stronie wystarczy kliknąć w dział Posłuchaj - Kukułka i spółka.
http://www.polskieradio.pl/18/90/Artykul/1088983,Kukulka-i-spolka
Zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w pikniku ornitologicznym, podczas którego będziemy budować domki lęgowe dla sikorek i szpaków. Spotykamy się w sobotę (15 marca br.) o godz. 11:00 na terenie ogródka jordanowskiego przy ul.Partyzantów w Dąbrowie Leśnej.
Zainteresowane rodziny prosimy o wysłanie zgłoszenia e-mail: info@fundacjakim lub kontakt telefoniczny: 602-399-238.
Zapisy do piątku (14 marca br.) do godz 12:00. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą piły do piłowania sosnowych desek oraz młotków. Warto również zabrać ze sobą coś do jedzenia, które będzie można przygotować przy ognisku. Zakupy można zrobić w pobliskim sklepie spożywczym.
Liczymy, że każda rodzina nie tylko dowie się ciekawych rzeczy o sikorkach i szpakach, ale również własnoręcznie zbuduje skrzynkę lęgową, którą powiesi w swoim ogrodzie. W efekcie, będzie mogła obserwować ptasich sąsiadów, którym zafundowała własne M1.
Projekt skierowany jest do mieszkańców Gminy Łomianki.
Koszt udziału jednej rodziny: 25 zł.
Otrzymał wsparcie finansowe z Urzędu Miasta Łomianki.
W poniedziałek odbyły się zajęcia nordic walking przygotowane dla uczniów II klasy gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 3 w Legionowie. Szkolenie w ramach ministerialnego programu Szkoła w ruchu poprowadził Tomasz Kurach.
Zwracamy sie do Państwa z prośbą o rozważenie możliwości przekazania 1% podatku na działalność statutowąnaszej Fundacji. Pieniadze, które otrzymamy zostaną wykorzystane m.in. na realizację następujacych działań:
- prowadzeni szkolnych warsztatów szkutniczych w nadwiślańskich miastach;
- zakładanie przyszkolnych ogródków i ostoi dla małych dzikich stworzeń na terenie Warszawy;
- organizację 20 tematycznych spływów kajakowych po Wiśle;
- organizację rodzinnych spływów kajakowych;
Tak zatytułowana była prezentacja, którą przygotowała Fundacji KIM dla uczniów z pierwszych klas Zespołu Szkół Przymierza Rodzin na warszawskich Bielanach. To już drugie spotkanie w ramach zajęć "Obieżyświat", które mieliśmy przyjemność prowadzić dla szkoły. Dzieciaki były niezwykle aktywne, mamy nadzieję, że wyrosną z nich kajakarze. Dziękujemy za zaproszenie!
W miniony piątek został złożony w Muzeum Historii Polski projekt pt. 100 lat mostu Poniatowskiego. Pomysłodawczynią działania jest Dobrochna Badora. Wspólnie z Elizą Chodorowską z Fundacji KIM napisały interdyscyplinarny program. Jego uczestnicy, w trakcie wykładu, zapoznają się z ciekawą i barwną historią mostu. Przygotujemy również wirtualną wystawę dotychczas niepublikowanych archiwalnych zdjęć ilustrujących „życie” tej budowli. Swoją wiedzą będą dzielili się Państwem zaproszeni eksperci, którzy poprowadzą mostowe wycieczki studyjne. Zorganizujemy je w formie spacerów, spływów kajakowych oraz wycieczek łodziami tradycyjnymi. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach urbanistyczno-mostowych. Mamy nadzieję, że te aktywności zainspirują Państwa również do udziału w projektowym konkursie fotograficznym im. Marcinkowskiego. Oczywiście tematem konkursu będzie most Poniatowskiego. Mamy nadzieję, że projekt rozpocznie się w kwietniu br.
Chcemy zorganizować wspólnie z kolegami z Rosji międzynarodową edycję wyprawy „W poszukiwaniu MOCY”.
W tym celu 29 stycznia br.spotkaliśmy się z panem Siergiejem Antufjewem, dyrektorem Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie i Andriejem Potiomkinem – wicedyrektorem.
Marcin Chodorowski – prezes Fundacji Promocji Rekreacji „KIM” oraz Artur Michalski – pomysłodawca wyprawy przedstawili jej ideę, ogólne założenia i najistotniejsze elementy. Fundacja KIM otrzymała deklarację szerokiego wsparcia ze strony Dyrekcji RONiK. Dziękujemy!
Semestr 2014 - formularz zgłoszeniowy
Pierwsza duża impreza nordicowo-biegowa współorganizowana przez Fundację KiM przeszła do historii. Zdobyliśmy kolejne cenne doświadczenia przydatne w pracy instruktorsko - organizacyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z foto-relacją (kliknij).
W piątek zamiast cotygodniowych zajęć dla dzieci i rodziców odbyło się szkolenie dla uczniów z Zespołu Szkół Podstawowej Nr 10 i Gimnazjum Nr 27 STO w Warszawie. Osiemnaście osób wspólnie z instruktorami ćwiczyło podstawowe techniki ratownicze stosowane w kajakarstwie nizinnym.
Szanowni Państwo!
zapraszamy miłośników marszów nordic walking i biegów na nartach biegowych do udziału w Rajdzie, którego współorganizatorem jest Fundacja KiM.
Plakat z harmonogramem Rajdu 55-lecia KPN (kliknij)
Mapka tras nordicowych i biegowych (kliknij)
Regulamin Rajdu 55-lecia KPN trasy nordic walking (kliknij)
Ruszyły zajęcia nordic walking w Puszczy Kampinoskiej
Pogoda sprzyja miłośnikom marszów z kijami. Nasza grupa KIM Team Łomianki spotkała się na pierwszym treningu w 2014. Jak widać frekwencja dopisała.
Bezpłatne zajęcia odbywają się w soboty od godz.9:00. Spotykamy się w Dąbrowie Leśnej na parkingu leśnym przy ul.Kampinoskiej. Serdecznie zapraszamy. Na czas zajęć nieodpłatnie wypożyczamy kije NW.
22 uczestników spływu po Wiśle na trasie Dęblin - Łomianki. Co przeżyli i co widzieli można zobaczyć w relacji opublikowanej na naszej stronie (kliknij w link).
Trzecia edycja marszu nordic walking - Powstańczymi Ścieżkami - 150 rocznica Powstania Styczniowego
W dniu 14 grudnia uczestnicy projektu KiM Team Łomianki wyruszyli w 55 kilometrowy marsz. W tym roku było to już trzecie przejście, które Fundacja KiM realizowała w kameralnym gronie miłosników Nordic Walking.
Od stycznia ponownie zapraszamy Państwa do udziału
w sobotnich treningach nordic walking
na terenie Puszczy Kampinoskiej.
Sobotnie spotkania o godzinie 9:00.
Patronat honorowy - Burmistrz Łomianek
Partner projektu Kampinoski Park Narodowy
Wicęj informacji m.in. miejsce spotkania - trasy (kliknij)
Sukcesy zespołu KiM Team - Nordic Walking (kliknij)
Formularz zgłoszeniowy (kliknij)
Regulamin udostępniania Kampinoskiego Parku Narodowego (kliknij)
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją. (kliknij)
Trasa wyścigu wiodła pod 7 warszawskimi mostami. Dystans wyniósł 10 km, z tego 5 km w górę rzeki.
Mapa wyścigu (kliknij)
Wyniki wyścigu (kliknij)
Link do foto-relacji (kliknij)
Udział w zawodach 14 osobowego zespołu Fundacji KiM okazał się wielkim sukcesem. Nasi zawodnicy na różnych dystansach (5, 10 i 20 km), w różnych kategoriach wiekowych zdobyli 8 medali w tym dwa złote. Zapraszamy do zapoznania się z foto-relacją (kliknij).
Ścieżka Park Dolinka Służewiecka - Mokotów (link)
Ścieżka Park Leśny Bemowo - Bemowo (link)
Ścieżka Park Młociński - Zakończono zajęcia
Ścieżka Choszczówka - Białołęka (link)
Zapraszamy członków i kandydatów Kajakowej Grupy KiM do udziału w dwudniowym, jesiennym spływie Wisłą.
Rozpoczynamy nabór osób niepełnosprawnych i wolontariuszy do udziału w projekcie Śladami warszawskich pisarzy - integracyjne kajakowe spotkania z twórczością I.Newerlego i K.I.Gałczyńskiego nad Krutynią.
Wyruszymy z Warszawy w piątek 13 września w godzinach popołudniowych. Mieszkać będziemy w stanicy wodnej w Zgonie nad Krutynią. Przed południem w sobotę osoby niepełnosprawne pod opieką wolontariuszy, wezmą udział w spływie kajakowym Krutynią. Następnie obiad a po obiedzie rozpocznie się spotkanie z twórczością Igora Newerlego w Domu Pracy Twórczej w Zgodnie. Spotkanie poprowadzi trzech zaproszonych ekspertów. W niedzielę kolejny spływ a następnie warsztaty w Leśniczówce Pranie - spotkanie z twórczością K.I.Gałczyńskiego i innych warszawskich pisarzy związanych z kajakami. Wieczorem wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Opłata: zwrot kosztów wyżywienia: 60 zł.
Ilość osób, które możemy zaprosić do udziału w projekcie: 10 wolontariuszy i 10 osób niepełnosprawnych ruchowo lub intelektualnie. Idealne rozwiązanie: wolontariusz zapisuje się do projektu z osobą niepełnosprawną, którą będzie się opiekować podczas wyjazdu - również w kajaku.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją
Fundacja Promocji Rekreacji KiM z myślą o osobach niepełnosprawnych przystąpiła do realizacji nowego projektu „W poszukiwaniu MOCY – kajakowa wyprawa osób niepełnosprawnych Wisłą”.
Więcej informacji w dziale Projekty 2013 / W poszukiwaniu Mocy
Opis działan realizowanych w ramach projektu (kliknij)
Arkusz zgłoszeniowy dla wolontariuszy (kliknij)
Arkusz zgłoszeniowy kandydatki / kandydata na Uczestnika Wyprawy (kliknij)
Co, gdzie i kiedy? (kliknij)
Relacja z I-szej cześci projektu (program przygotowawczy) zrealizowanej w dniach 28-30 czerwca 2013r.
Relacja z II-giej części projektu (wyprawy Wisłą) zrealizowanej w dniach 12-14 lipca 2013r.
W ubiegłym tygodniu kibicowaliśmy naszym parakajakarzom startującym Mistrzostwach Europy w Portugalii. Polacy zdobyli dwa złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe. W łącznej klasyfikacji znaleźliśmy się na drugiej pozycji za Wielką Brytanią.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Serdecznie zapraszamy ojców z dziećmi w wieku do 6 do 14 lat, do udziału w spływie kajakowym po Wkrze i Narwi, który zakończymy piknikiem połączonym z warsztatami, nocnym zwiedzeniem twierdzy w blasku pochodni, puszczaniem wianków na Narwi oraz nocowaniem pod namiotami na terenie Twierdzy Modlin.
Zapraszamy do foto-relacji z pikniku
Członkowie KiMu wzięli udział w międzynarodowym 24-godzinnym maratonie kajakarskim w Malmo. Na 43 startujące załogi, członkowie KiM zajęli miejsca 3 i 7.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją.
W corocznych warsztatach realizowanych w ramach projektu Tata, kajak i ja uczestniczyło 41 osób. Była to rekordowa frekwencja w tego typu zajęciach. Organizujemy je w celu propagowania umiejętności zwiększających bezpieczeństwo podczas rodzinnych spływów.
I edycja maratonu "Pętla warszawska - 79 km" zakończona
W dniu 25 maja kajakarka i dziewięciu kajakarzy wzięli udział w I edycji maratonu zorganizowanego przez Fundację KiM. W zmiennych warunkach atmosferycznych (silny wiatr, deszcz, wysoki stan wody w Narwi, rozfalowany Zalew Zegrzyński) do mety dotarło ośmiu kajakarzy. Najszybszym okazał się Dariusz Łapiński następnie Piotr Rosada i Kazimierz Rabiński. Wszyscy, którzy ukończyli maraton ustanowili swój czas, który będą chcieli poprawić w kolejnej - lipcowej edycji maratonu. Zobacz fotorelację Zobacz wyniki maratonu.
Maraton odbył się dzięki pomocy warszawskiego Sklepu Kajakowego NURT.
Projekt "Powstańczymi ścieżkami" - zakończony. Kolejna edycja - jesienią 2013 roku
W imprezie wzięło udział szesnaście osób. Po pierwszym, 30 kilometrowym etapie, siedem osób kontynuowało 55 kilometrowy marsz. Wszyscy odnieśliśmy zwycięstwo, gdyż pokonaliśmy zakładany dystans. Jednak celem nadrzędnym przemarszu przez całą Puszczę Kampinoską było oddanie hołdu uczestnikom Powstania Styczniowego.
Zapraszamy do relacji fotograficznej.
Nasz kolega Hipolit wraz ze swoją rodziną wzięli udział w audycji na temat Rodzic, Dziecko i kajak. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu przygotowanego przez redaktor Agnieszkę Ciecierską z Programu I z Polskiego Radia.
Formularz zgłoszeniowy (kliknij)
Regulamin rajdów NW 30 i 50 km (kliknij)
Lista kandydatów do udziału w I edycji rajdu - 20 kwietnia-2013 (kliknij)
Lista kandydatów do udziału w II edycji rajdu
18 maja 2013 (kliknij)
Nasza Fundacja objęła swoim patronatem honorowym wznowienie legendarnego przedwojennego polskiego przewodnika kajakowego. Przewodnik zawiera unikalne kilometraże rzek w dawnych granicach Polski (sprzed 1939 r.)! Wiele z nich obecnie znajduje się na terenie Litwy, Białorusi lub Ukrainy. Przewodnik Heinricha często pozostaje jedynym źródłem wiedzy na ich temat. Książka do kupienia w dobrych księgarniach oraz w Wydawnictwie Ciekawe Miejsca - polecamy.
LIST W BUTELCE(3.IV-12.IV) – kajakowy spływ z Krakowa do Gdańska, promujący Wyprawę ‘W poszukiwaniu MOCY’ – kajakowy spływ dla osób niepełnosprawnych Wisłą (lipiec 2013).
Na zdjęciu: Artur z p.Bogdanem Dąsalem - Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds.Osób Niepełnosprawnych
Link do fotograficznej relacji z pobytu Artura w Warszawie i ze wspólnego płynięcia po Wiśle
Powstała grupa nordic walking - KiM Team Choszczówka. Sobotnie zajęcia prowadzone są przez instruktorów Fundacji KiM. Projekt dofinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego
Lista osób, które zgłosiły się do udziału w szkoleniach (kliknij)
Miejsce sobotnich spotkań o godz. 10:00 - Dziki Zakątek - grupy KiM Team Choszczówka (kliknij)
Krzysztof Człapski - nasz kolega z KiM Team Ciechanów zajął I miejsce z czasem 32 min 12 sek w Mistrzostwach Nordic Walking o Palmę Pierwszeństwa . Impreza otwierała cykl Pucharu Polski Pomorza. W imprezie wzięło udział kilkaset osób. Jest to obecnie jedna z największych imprez NW organizowanych w Polsce.
Dziękujemy wszystkim sympatykom KiM-u za wsparcie w postacie darowizny przeznaczonej na działalność statutową Fundacji. Państwa szczodrość pozwoli nam realizować dotychczasowe i nowe projekty, które służą popularyzacji różnych form rekreacji.
Wtedy gdy jedni czekają z utęsknieniem na wiosnę inni cieszą się, że aura pozwoliła na zorganizowania zimowego spływu wiosną.
Zapraszamy do zapoznania się z realacją przygotowaną przez naszego kolegę.
Zapraszamy do relacji przygotowanej przez Marka Mazura
W tym tygodniu członkowie grupy KiM Team pokonali dystans 38,6 km w ciągu 5,42 godzin. Warunki były znacznie leprze niż podczas 30 kilometrowego przejścia. Zalegający gdzieniegdzie lód i resztki śniegu miejscami spowalniały tempo marszu uczestników treningu przygotowującego do jednodniowego 50 kilometrowego rajdu "Powstańczymi ścieżkami przez Puszczę Kampinoską".
Zapraszamy do przeczytania relacji Grzegorza z eksploracyjnego spływu rzeczką dwojga minon.
W tym roku, dzięki zaproszeniu Magazynu Kajakowego WIOSŁO, koledzy z Fundacji KiM mieli aż dwie prezentacje. Pierwszą prezentację "Kajakiem w kraju Czyngis-chana" poprowadzili Marek Mazur, Mikołaj Józefowicz i Wojciech Chyczewski. Autorem wystąpienie "Azymut Rugia" był Krzysztof Ptasiński - Ptaku (na zdjęciu). Uczestnicy targów mieli również okazję obejrzeć film "Zwałka", w którym nasi koledzy ujawniali tajniki kajakarstwa zwałkowego.
Fot. Wojciech Milewski
Mieliśmy zaszczyt spotkać się z uczniami I-szych klas ze Szkoły Przymierza Rodzin w Warszawie.
Ponad 50-osobowa trzódka słuchała opowieści o Inuitach (Eskimosach), o znalezionym w bryle lodu kajaku, który został zbudowany ponad 5 tysięcy lat temu, o polowaniach kajakarzy na foki i słonie morskie, o metodach budowy kajaków, wioseł i harpunów. Uczniowie mieli również okazję wsiąść do dwóch replik kajaków (model North Greenland), trzymali różne wiosła, harpun i norsaq (wyrzutnia do miotania harpunem). Każdy kto chciał mógł założyć współczesną wersję stroju inuickiego (tuilik), który zakładali myśliwi wyruszając kajakami na polowania.
Spotkanie trwało 1,5 godziny.
Więcej informacji o kaj.grenlandzkim (kliknij)
Postanowiliśmy urozmaicić zimowe pływanie i zamiast tradycyjnego spływu z Kazimierza do Warszawy, popłynąć z Warszawy do Płocka. Raporty lodowe mówiły, że Wisła jest wolna od lodu do samego Płocka, co zimą nieczęsto się zdarza z uwagi na cofkę zalewu Włocławskiego sięgającą do tego miasta.
Czytaj więcej (kliknij)
20 marca br. w klubie Południk Zero odbyła się, w ramach prezentacji nowego numeru magazynu Wiosło, prezentacja na temat kajakowania w Mongolii. Nasi koledzy: Wojtek Chyczewski, Marek Mazur oraz Mikołaj Józefowicz opowiadali o swojej wyprawie do Mongolii latem zeszłego roku. Mikołaj opowiadał również o przygotowaniu wyprawy z pomocą Google Earth. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Wiosła, gdzie jest obszerny artykuł naszych kolegów o mongolskiej wyprawie, a także notatka Mikołaja o przygotowaniu spływów z pomocą zdjęć satelitarnych.
Zobacz relację z wyprawy (kliknij)
Zalety zimowych kąpieli są powszechnie znane. Dla niektórych wygląda to na ekstremalny wyczyn, ale kajakarze z grupy KiM postanowili skorzystać z tego dobrodziejstwa. Na początku głównym powodem kąpieli była dla nas chęć poznania reakcji organizmu w sytuacji, kiedy dochodzi do przypadkowej wywrotki podczas kajakowania zimą i dłuższe pozostawanie w zimnej wodzie. Zauważyliśmy, że największą blokadę przed wejściem stanowi psychika. Obecnie kajakowa grupa otwocko-józefowska w składzie „Janosik”, „Milimetr”, „Jaki” poszerzona o kilku kolegów, również „amatorów morsowania”, uskutecznia swoje kąpiele w Świdrze w środy i niedziele.
Zapraszamy do przeczytania ciekawej relacji przygotowanej przez Marka Mazura. Link (kliknij).
KiM-owski sezon kajakowy w pełni.
Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z relacją (kliknij).
Zapraszamy Państwa do udziału w zajęciach IX edycji basenowej Szkółki Kajakowej KiM prowadzonej przez instruktorów z naszej Fundacji.
Zajęcia od 7 stycznia (poniedziałek) 2013.
Rozpoczęły się piątkowe zajęcia dla rodziców
z dziećmi i młodzieżą.
Więcej informacji
Nasz kolega Krzysztof Człapski zdobył złoty medal podczas zawodów nordic walking na dystansie 5 kilometrów. Zawody rozegrano 6 stycznia br. w ramach Grand Prox Łódź 2013. Choć aura zimowa była wyzwaniem dla zawodników Krzysztof pokonał dystans 5 km w czasie 32 minuty 40 sekund.
Gratulujemy!
Życzymy Państwu zdrowych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i różnych ciekawych form aktywności ruchowej w 2013 roku.
Fundacja Promocji Rekreacji KiM
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym projekcie promującym rekreacyjne chodzenie z kijami. Tym razem będziemy ćwiczyć w Warszawie w Dzielonicy Białołeka. Zajęcia odbędą się dzięki współpracy z Urzędem Dzielnicy Białołęka oraz spóldzielniami mieszkaniowymi wspierającymi ideę aktywnego wypoczynku.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny podobnie jak kurs na instruktora NW Fundacji KiM.
Podsumowanie projektu - foto
Lista osób, które zgłosiły się do udziału w projekcie
Regulamin projektu
I i II miejsce w Konkursie na najpiękniejsze kajakowe zdjęcie w 2012 roku zdobył nasz klubowy kolega Kazik Rabiński. Gratulujemy!
Link do galerii zdjęć (kliknij)
Bezpłatny kurs instruktora NW Fundacji KiM - formularz zgłoszeniowy
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym projekcie promującym rekreacyjne chodzenie z kijami. Tym razem będziemy ćwiczyć w Warszawie nad Potokiem Służewieckim. Zajęcia odbędą się dzięki współpracy
z władzami Spółdzielni Mieszkaniowej "Służew nad Dolinką".
Udział w spotkaniach jest bezpłatny podobnie jak kurs na instruktora NW Fundacji KiM.
Lista uczestników programu NW - SnD
Miejsce spotkania - zobacz link do mapy.
Regulamin projektu "Służew nad Dolinką"
18 listopada Dzień Kajakarza na targach Podróże
Serdecznie zapraszamy na spotkania, które zorganizował Magazyn Kajakowy WIOSŁO.
Prelekcje przygotowane przez znanych kajakarzy odbędą się w dniu 18 listopada (niedziela).
Wśród zaproszonych prelegentów wystąpią również nasi koledzy z Fundacji KiM.
Marek Mazur - kajakarstwo zwałkowe. Prezentacja filmu "Zwałka".
Krzysztof Ptasiński "Ptaku" podzieli się wspomnieniami z wyprawy na Lofoty.
Miejsce prelekcji: sala AMSTERDAM na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie.
W dniach 22-23 września odbyło się szkolenie, którego celem było poznanie i ćwiczenie technik wykorzystywanych podczas pływania kanu w stylu tradycyjnym (kanadyjskim) stosowanym podczas wiosłowania solo. Niebawem opublikujemy relecję z tego spotkania.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi po szkoleniu (kliknij)
Podczas zawodów z ratownictwa zespół w składzie (od lewej) Marek Pasiniewicz (Fundacja KiM), Jacek Herberger, Grzegorz Grabarczyk (Fundacja KiM) zdobyli I miejsce.
Nasz kolega Grzegorz zajął również 2 miejsce w klasyfikacji indywidualnej, w której startowało ponad 30 zawodników.
Zawody rozegrano w trakcie szkolenia Kajakarstwo & Ratownictwo na Rzekach Górskich Wietrznice 26.09-30.09.2012
W dniach 29-30 września odbyła się X edycja dwudniowego 150 kilometrowego spływu Wisłą z Kazimierza Dolnego do Warszawy. Spływ został współfinansowany przez UG Łomianki w ramach działań związanych z realizacją projektu
Kijki i kanadyjki. Burmistrz Łomianek objął nasze działania swoim patronatem honorowym. Link do relacji.
Nasza reprezentacja, która pierwszy raz startowała w Pucharze Polski Nordic Walking odniosła sukcesy.
Zdobyliśmy srebro i brąz.
Na zdjęciu od lewej:
Marcin - na dystansie 20 km w kat. K40 zajął II miejsce,
Marzena Skibińska-Sobczuk - autorka programu szkolenia instruktorów NW w Fundacji KiM - na dystansie 20 km zajęła
I miejsce w kat K40,
Tomasz - na dystansie 10 km zajął III miejsce w kat. K30,
Zygmunt - na dystansie 20 km ustanowił swój życiowy rekord.
Aby zostać instruktorem NW w Fundacji KiM należy:
- korzystając z jednego z bezpłatnych programów treningowych (np.Endomondo) przejść z kijami minimum 500 km;
- zaliczyć egzamin teoretyczny prowadzony przez zewnętrznego instruktora NW;
- wziąć udział w minimum jednych zawodach organizowanych przez Federację Nordic Walking w ramach Pucharu Polski;
- współprowadzić pod superwizją instruktora zajęcia z uczestnikami projektów NW realizowanych przez Fundację KiM.
Lista uczestników imprezy w dniu 9 września od godz.8:00
Przeczytaj Informacje o imprezie
Szanowni Państwo,
w dniu 8 (sobota) września zapraszamy osoby, które mają doświadczenie kajakarskie doświadczenie (przewiosłowane 40 kilometrowe dzienne etapy) do udziału w szkoleniowych spływach po Wiśle połączonych ze zwiedzaniem Twierdzy Modlin.
Więcej informacji na temat tej imprezy (kliknij).
Zapraszamy osoby odwiedzające naszą stronę do zapoznania się z tym artykułem.
Instruktor Fundacji KiM prezentuje jedną z technik zejścia na wodę stosowaną przez kajakarzy morskich.
Zapraszamy do udziału w odpłatnych popołudniowych spływach po warszawskim odcinku Wisły.
Z uczestnikami spotkamy się w wybrane niedziele o godzinie 15:00 na ul.Zaruskiego pod estakadą Trasy Łazienkowskiej. Przed spływem wymagane jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Organizator skontaktuje się z Państwem i poinformuje o statusie zgłoszenia oraz o tym czy spływ odbędzie się. Imprezę zorganizujemy jeśli zgłosi się minimum 12 pełnoletnich osób.
Formularz zgłoszeniowy Wisłą po 15-tej w niedzielę 29 lipca (kliknij)
Więcej informacji o szkoleniowym spływie Wisłą po 15-tej (kliknij)
Z satysfakcją informujemy, że zostały wyprodukowane pierwsze trzy łyżki
z logotypem Fundacji KiM.
KiM to nie tylko niedzielne spływy po Wiśle. KiM to także najtrudniejsze i najdłuższe imprezy kajakowe w Polsce.
Link do relacji Grzegorza Krowickiego
Wyczyny naszych długodystansowców zostały opisane w tygodniku "Linia Otwocka"
Dzieci biorące udział w spływie organizowanym w ramach projektu Tata, kajak i ja będą ubrane w kamizelki ratunkowe firmy SPORTIS.
Zakończyliśmy zapisy do udziału w tym projekcie
Relacja z warsztatów integacyjnych dla ojców i ich dzieci
Nasze działania są ściśle powiązane z projektem wprawek kajakowych na basenie ICDS w Łomiankach - 2 czerwca
oraz wprawek kajaki - kanu na J.Dziekawnowskim k/Łomianek - 3 czerwca,
Tata, kajak i ja to dwudniowa przygoda (23 i 24 czerwca) ojców z dziećmi od 6 do 12 lat na Wkrze i Narwi
oraz na terenie Twierdzy Modlin.
Niemiec, Turek i Polak przypłynęli w dwa dni z Kazimierza Dolnego do Łomianek
(165 km). Spływ ten rozpoczyna cykl działań Fundacji KiM zmierzających do organizacji spotkań na Wiśle kajakarzy z różnych stron świata.
Kajaki i kanu w Łomiankach są częścią zadania "II edycja projektu Kijki i kanadyjki"
realizowanego dzięki wsparciu finansowemu UG Łomianki.
Zakończyliśmy zapisy do udziału w tym projekcie
Lista osób, które przesłały formularz zgłoszeniowy (kliknij)
20 czerwca o 19:00 redakcja Magazynu Kajakowego WIOSŁO zaprasza na kolejny kajakowy pokaz slajdów. O wyprawie do północnej Norwegii opowiedzą Krzysztof „Ptaku” Ptasiński i Mariusz „Janosik” Zieliński z Fundacji KiM. Spotkanie odbędzie się w kawiarni "Południk Zero" w Warszawie przy ulicy Wilczej 25.
Zapraszamy Państwa do udziału w marszach z kijami organizowanych w ramach drugiej edycji projektu"Kijki i kanadyjki ...". Projekt ten jest bezpłatny dla uczestników gdyż otrzymał dofinansowanie z UG Łomianki.
Państwa ocena udziału w treningach NW - ankieta ewaluacyjna (kliknij)
Wiecej informacji m.in. miejsce spotkania - trasy (kliknij)
Formularz zgłoszeniowy (kliknij)
W dniach 27-29 kwietnia nasi koledzy z grupy kajakowej KiM brali ukończyli ekstremalny maraton kajakowy Gauja XXL na Łotwie. Gratulacje dla Kazika (2 miejsce), Milimetra (6 miejsce) i Artura (10 miejsce) za przepłynięcie 310 km.
Zapraszamy do udziału w porannych weekendowych treningach na warszawskim odcinku Wisły. Więcej informacji
Zapraszamy Państwa do udziału w kwietniowych zajęciach basenowej Szkółki Kajakowej KiM prowadzonej przez instruktorów z naszej fundacji.
Lista uczestników treningó organizowanych w ramach VI edycji w terminie I-IV.2012
Szczegółowych informacji udzieli Państwu Marcin tel. 602-399-238
Zapraszamy do obejrzenia przykładowych materiałów szkoleniowych nagranych na potrzeby szkółki lub w trakcie zajęć na basenie w 2010 roku.
Artur zakończył swój charytatywny spływ. W środę o godzinie 14:00 wylądował w Porcie Czerniakowskim w Warszawie.
Nasz kolega uczy nas (Fundację KiM) jak można połączyć kajakarską pasję z działalnością charytatywną. W trakcie realizacji tego projektu Artur zebrał 100% kwoty potrzebnej na zakup protezy dla rocznego Jasia Szopy podopiecznego Fundacji Poza Horyzonty.
Więcej informacji - kliknij.
Promocja książki - spotkanie z autorami w dniu 15 marca o godzinie 18:00 w Tarabuku,
przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie.
Zobacz program sobotnich (3 marca 2012) prezentacji (kliknij)
Otrzymaliśmy od producenta dwa zestawy miniaturowych wojskowych podgrzewaczy do posiłków. Podczas spływu Wisłą (6-8 stycznia br.) nasi koledzy przetestują ten sprzęt. Recenzję opublikujemy niebawem.
Zapraszamy do przeczytania notatki na temat Tadeusza Reka - naszego klubowego kolegi, który startował na kajakowym ergonometrze w Pucharze Polski w Sieradzu i Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. Gratulujemy srebra!
Organizujemy trzydniowy spływ Wisłą w święto Trzech Króli. Uczestnikami traperskiej wyprawy będą członkowie KiM-u.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: www.fundacjakim.pl/index.php
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności w Nowym Roku
wraz z podziękowaniami
za dotychczasowe i przyszłe
Ruszyły prace nad fundacyjnym kalendarzem na 2012 rok. Opublikujemy w nim prace członków i sympatyków KiM-u. Przesłane zdjęcia zostały opublikowane tutaj.
Budowa i testy WOODGAS STOVE - piecyk na gaz drzewny (kliknij).
Budowa piecyka do tipi (kliknij)
Zapraszamy doświadczone kajakarki i kajakarzy do udziału w dwudniowym spływie z Łomianek do Płocka, który zostanie zrealizowany w dniach 3-4 grudnia (sobota - niedziela). Imprezę organizujemy w ramach projektu Traperzy znad Wisły - długodystansowy spływ z Łomianek do Płocka zorganizowany pod patronatem honorowym Burmistrza Łomianek. Ze względu na warunki atmosferyczne trasa spływu może ulec skróceniu, tzn. wyprawę zakończymy w Wyszogrodzie lub Czerwińsku.
Organizatorzy zapewniają uczestnikom: kompletny sprzęt pływający i asekuracyjny, kadrę instruktorską, transport z miejsca zakończenia spływu do Łomianek, ubezpieczenie NW.
Osoby biorące udział w spływie zapewniają sobie: wyżywienie podczas spływu oraz sprzęt biwakowy (namioty, karimaty, śpiwory, ect). Dla mieszkańców Łomianek udział w spływie jest bezpłatny.
Foto-relacja ze spływu
Szanowni Państwo,
21 października o godzinie 12:25 na lotnisku Okęcie wylądował Aleksander Doba, pierwszy Polak, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk. Olek wrócił do Polski by nabrać sił i zebrać środki przed kolejnym wyzwaniem – samotną wyprawą przez Ocean Spokojny!
Wywiad radiowy z Olkiem - warto posłuchać
W dniu 24 września zrealizowaliśmy szkoleniowo-krajoznawczy spływ Wisłą z Łomianek do Twierdzy Modlin.
Zapraszamy do relacji fotograficznej
Zapraszamy do zapoznania się z relacją po IX edycji spływu "3xK" z Kazimierza Dolnego do Warszawy.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w bezpłatnych wyścigach smoczych łodzi, które odbędą się 25 września o godz. 13:00 w Warszawie to zapraszamy do zapoznania się z zaproszeniem.
Reprezentanci KiMu opłynęli Rugię i nie tylko :)
Artykuł o ich wyprawie ukazał się w serwisie iswinoujscie.pl
a także w szczecińskim 24kurier.pl
Jak co roku, trwają przygotowania przed kolejną edycją flagowego spływu członków grupy kajakowej KiM. w dniach 17-18 września br. członkowie i kandydacie do KiM będą mieli okazję przepłynąć 150 km urokliwej i nieprzewidywalnej Wisły.
Pod koniec pierwszego dnia, podczas kolacji przy ognisku, nastąpi uroczyste przyjęcie kandydatów do naszego grona. Drugiego dnia uczestnicy przepłynął 80 kilometrów i zakończą spływ w Warszawie.
Miejsce spotkania w dniu 16 września 2011 o godz. 18:00
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Nr 2
03-942 Warszawa
ul. Wał Miedzeszynski 397
tel: (22) 617 88 51; 22 616 33 93 faks: (22) 617 88 51
Zobacz na mapie (kliknij w link)
Więcej informacji nt spływu
Lista osób zakwalifikowanych do udziału w spływie
Jeśli lubicie Państwo jeździć na łyżworolkach (rolkach) lub na wrotkach to zapraszamy do wspólnego jeżdżenia podczas nieformalnych spotkań (treningów), które w miarę możliwości czasowych, organizujemy w Sadowej na ul.Turystycznej (trasa 7 na Gdańsk za Łomiankami). Spotykamy się w dni powszednie ok 19:50 na parkingu przy Centrum Handlowym Witek przy ul.Kolejowej 344 a następnie jeździmy po ul.Turystycznej. Prosty odcinek o długości 1 km z nowym asfaltem oraz oświetleniem sodowym i niewielkim natężeniem ruchu stwarza dogodne warunki do rekreacyjnej jazdy. Z naszego doświadczenia wynika, że podczas spotkania przejeżdżamy do 10 do 16 kilometrów. Oprócz rolek należy zabrać ze sobą ochraniacze, kask oraz żółtą kamizelkę odblaskową.
Piotr Opacian samotnie opłynął południową części Zatoki Botnickjiej. Gratulujemy naszemu koledze.
Renata Kletko i Artur Biel zamierzają pokonać kajakiem 480 km Wisły płynąć non-stop.
Więcej informacji - Akcja Kajakiem po serce
Z głębokim smutkiem przeczytaliśmy informacje z Peru na temat Jarka i Celiny. Gdy została opublikowana wiadomość o zaginięciu naszych podróżników otrzymaliśmy sporo maili od znajomych kajakarzy ze świata. Ta wiadomość poruszyła nie tylko polskie serca. Mamy jednak nadzieję, że ich podróż, podobnie jak poprzednie, będzie również miała szczęśliwe zakończenie.
http://www.facebook.com/celina.jarek
Kolejna informacja z Brazylii. Olek Doba - polski kajakarz podróżnik został napadnięty i obrabowany.
Polski akcent na najdłuższym wyścigu kajakowym Europy. Między innymi dzięki kajakarzom KiM !!!
Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w imprezach przygotowanych w ramach projektu Święto Wisły. W ramach Bezpłatnej Warszawskiej Szkółki Kajakowej KiM, instruktorzy z naszej fundacji będą prowadzić wprawki z umiejętności pływania kanu. Spotykamy się 21 (sobota) i 22 (niedziela) maja w godzinach 10:00-17:00 na plaży przy Płycie Desantu k/Portu Czerniakowskiego przy wrotach śluzy. Ćwiczenia na wodach Portu Czerniakowskiego.
Z wersją ostateczną PSKK - kajakarstwo nizinne, można się zapoznać pod tym adresem
Z przyjemnością informujemy, że 1 marca br. Fundacja KiM podpisała z Gminą Góra Kalwaria Umowę o Partnerstwie Publiczno - Społecznym. Celem współpracy jest organizacja bezpłatnych, krajoznawczych spływów Wisłą promujących i rozwijających letnią turystykę kajakową na szlaku miast nadwiślańskich. Projekt ruszy z chwilą pozyskania przez KiM odpowiednich środków finansowych.
Fundacja Marka Kamińskiego wydała przewodnik po Wiśle. Wszystkim, którzy zamierzają pływać po Królowej Rzek polecamy to wydawnictwo.
zapraszamy do udziału w odpłatnych treningach kajakowych prowadzonych przez instruktorów KiM-u na basenie w Warszawie przy ul.Inflanckiej. Kolejna edycja rozpocznie się 21 marca i będzie trwała do końca kwietnia 2011 roku. Przewidzianych jest sześć 60-cio minutowych treningów. Zostaną utworzone 3 grupy: Alfa - poniedziałek, Beta - wtorek, Gamma - środa. Dodatkowo w czwartki będą prowadzone treningi dla członków grupy KiM.
Uczestnicy treningów będą uczyli się:
Absolwenci naszej szkółki będą mogli brać udział w bezpłatnych wprawkach i spływach kajakowo-kanadyjkowych organizowanych w ramach projektów fundacji KiM realizowanych na Wiśle.
Słaba jakość filmu? Zmień rozdzielczość z 240p na 360p lub 480p
Lista osób biorących udział w treningach - zima 2011
Zapraszamy do obejrzenia przykładowych materiałów szkoleniowych nagranych na potrzeby szkółki lub w trakcie zajęć na basenie.
W semestrze zimowym nadal będziemy ćwiczyć podstawowe techniki tzn. podpórki, kontry, zawiosłowania oraz techniki techniki indywidualnego i zespołowego ratownictwa oraz eskimoski.
Nasz kolega Aleksander Doba właśnie zakończył swoją wyprawę kajakiem przez Atlantyk. Oczywiście wszyscy mu gratulujemy szczęśliwego przepłynięcia taaaaakiej wody!
Więcej informacji na ten temat
Krzysztof Ptasiński - Ptaku, poprowadził ciekawą prezentację na temat ubiegłorocznej KiM-owskiej wyprawy w Norwegii.
26 października 2010 roku o godzinie 14:30 Olek Doba wyruszył na wyprawę Transatlantic Kayak Expedition!
Z dużą przyjemnością informujemy Państwa, że został wydany przewodnik "Kajakiem w okolicach Warszawy", którego współautorem jest Marek Mazur - nasz kolega z KiM-u.
Nasz kolega Tadeusz zdobył aż dwa złote medale i dwa brązowe w Mistrzostwach Świata Weteranów na Malcie w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy!
W dniach 02 - 23.07.2010 r. odbyła się wyprawa kajakowa wokół Nordkappu i Lofotów. Grupa w składzie: Grzegorz Rózik, Krzysztof Ptasiński „Ptaku”, Mariusz Zieliński „Janosik”, Karol Chołodowski.
Relacją z wyprawy Nordkapp - Lofoty 2010 (kliknij).
Szkoleniowo-krajoznawczy odpłatny spływ kajakowy warszawską Wisłą.
Zakończyliśmy nabór na spływ 5 września 2010r.
W dniach 25-27 czerwca na zaproszenie tureckiego klubu BODEKA, Marcin poprowadził trzydniowe warsztaty dla kajakarzy morskich. Baza wypadowa była w letniskowej miejscowości Riva ok. 15 km od Stambułu. Temperatura wody w Morzu Czarnym wynosiła 18-20 st.C
Relacja z wprawek morskich - dzień 1
Czterech członków grupy kajakowej KiM startowało i zakończyło 102 kilometrowy spływ po Raduni. Więcej informacji na stronie Milimetra
Szanowni Mieszkańcy Żoliborza!
W imieniu Fundacji Promocji Rekreacji KiM oraz Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zapraszamy dzieci i młodzież oraz ich rodziców do udziału w projekcie realizowanym w ramach zadania "Szkolenie i współzawodnictwo sportowe, szczególnie dzieci i młodzieży. Żoliborska szkółka kajakowa KiM - warsztaty zakończone spływem kajakowym".
Zadanie to zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.
Formularz oceniający realizację projektu - wypełniają uczestnicy Żoliborskiej Szkółki Kajakowej KiM
|
|
|
Drogie Koleżanki i Koledzy!
Niech Wam będzie rodzinnie i świątecznie.
Niech Was cieszą bazie wiosenne
a dziatwę kolorowe pisanki.
Niech Święto Zmartwychwstania
w domach i przyrodzie zagości.
A wielkanocny zając przyniesie wiele radości
i pomysłów na kolejne spływy.
Wiosenny tiping na wiślanych wyspach. fot.Mikołaj Józefowicz
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z projektem naszych legitymacji.
Witam Was,
pozwalam sobie zaprezentować nasz najnowszy projekt. Jest nim legitymacja KiM, która nie tylko ma służyć jako źródło informacji nt właściciela dokumentu (szczególnie w nagłych wypadkach) ale również może zostać wykorzystana jako ściągawka przydatna nie tylko kajakarzom.
Dokument ten po złożeniu ma wielkość karty kredytowej i jest pokryty folią. Dzięki temu możemy go mieć przy sobie na lądzie, w powietrzu i na wodzie np. w kamizelce.
Przyjęliśmy założenie, że każdy może zostać posiadaczem takiej legitymacji. Stąd różne poziomy relacji z naszą grupą kajakową.
Każdy kto jest zainteresowany posiadaniem takiej ściągawki może wypełnić arkusz, który powiesiliśmy na stronie:
Arkusz dla osób zainteresowanych legitymacją - ściągawką z udzielania pierwszej pomocy
Dodatkowo należy przesłać na nasz adres mailowy jakieś dowodowo-legitymacyjno-kajakarskie zdjęcie portretowe.
Zapraszamy członków grupy kajakowej KiM i uczestników naszej szkółki kajakowej na wiosenny spływ Wisłą. Jednak tym razem, oprócz kontaktu z Matką Naturą mamy jeszcze jeden cel do zrealizowania. Chcemy przetestować przydatność i funkcjonalność zestawu biwakowego, który składa się z tipi, pieca, 2-ch składanych łóżek i 2-ch krzesełek. Na dodatek, taki ekwipunek powinien być przewożony przez 2-ch kajakarzy w lub na kajakach. Taką formę biwakowania podczas spływów nazwaliśmy roboczo TIPINGIEM
Ubiegłoroczne testy zestawu biwakowego wypadły na tyle dobrze, że zachęciły nas do rozwinięcia tej idei rodem. Teraz chcemy sprawdzić w praktyce jak radzą sobie z tipingiem członkowie naszej grupy, którzy popłyną po Królowej Rzek. Zakładamy, że wszyscy bez problemów będą biwakować w komfortowych warunkach. Komfort w tym przypadku zapewni przestronne tipi, w którym - jak za dawnych czasów - będzie stał piec typu koza, na którym przygotowywane będą gorące posiłki i napoje. Zanim rozłożone zostaną łóżka (kanadyjki), każdy będzie mógł wygodnie usiąść wokół pieca na składanych krzesełkach i wziąć udział w długich Polaków rozmowach popijając aromatyczną turecką herbatę (prezent od kajakarzy z klubu BODEKA – Turcja).
Ważne jest również i to, że w tipi będzie można wysuszyć przemoczone / przepocone rzeczy jak również wyspać się w cieple - pod warunkiem, że wachta będzie dbała o to ciepło dokładając drew do pieca.
Czym jest timing? Jest zabawą w Traperów Dzikiej Wiśle, w której sięgamy do tradycji i doprawiamy do smaku szczyptą współczesności.
Czy nie o tym marzy każdy chłopiec?
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie ARKUSZA ZGŁOSZENIOWEGO
Serdecznie zapraszamy na prezentacje, które odbędą się 13 marca br. podczas targów Wiatr i Woda.
Zobacz program prezentacji organizowanych przez Magazyn Kajakowy WIOSŁO
Witam Was,
wczoraj byliśmy nad Wisłą. Warunki jakie tam zastaliśmy skłaniły mnie do podjęcia bolesnej decyzji. Vistula Winter Tipi 2010 zostaje odwołana gdyż jest nikła szansa, że rzeka odmarznie do przyszłego tygodnia. Teraz pozostaje nam tylko czekać na odwilż.
Pozdrawiam
Marcin
Krzysztof Ptasiński (Ptaku) i Mariusz Zieliński (Janosik) spotkali się z młodzieżą akademicką. Tematem prezentacji była wakacyjna wyprawa Kajakiem przez Bałtyk, w której oprócz Ptaka i Janosika udział brał Marek Czaczka (Czaczkin). Tym razem wiosłowali z Finlandii do Estonii przez zatokę Fińską. Był to kolejny etap projektu Ptak & Czaczkin - kajakiem wokół Bałtyku.W minionych latach nasi koledzy uprawiali kajakarstwo morskie wokół Bornholmu, Sztokholmskich Szkierów, Zatoki Botnickiej oraz Wysp Alandzkich.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją
Przyjmujemy chętnych na drugą edycję szkółki kajakowej, którą poprowadzą instruktorzy kajakarstwa z grupy KiM.
Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie arkusza zgłoszeniowego
Kajakarstwo - jaka przyszłość? W wyniku pracy osób tworzących Forum Organizacji Kajakowych (FOK), powstał dokument, w którym zaprezentowano projekt nowego systemu kwalifikacji umiejętności kajakarskich. Materiał został zamieszczony na stronie FOK.
Zachęcamy do lektury.
Osoby zainteresowane kajakarstwem morskim, zapraszamy do zapoznania się z relacją przygotowaną przez członka KiM - uczestnika wyprawy.
Po letnim wypoczynku i przesuniętym na początek października spływie 3xK czas zacząć pływanie zwałkowe...
Od połowy października nasi instruktorzy kajakarstwa rozpoczęli prowadzenie wprawek kajakowych w Warszawie na basenie przy ulicy Inflanckiej. Warsztaty odbywają się we wtorki (dla członków KiM) i w czwartki od godziny 21:00 do 22:00. Pozostałe powszednie dni tygodnia są również do naszej dyspozycji, pod warunkiem, że zbierze się grupa minimum 4 osób zainteresowanych udziałem we wprawkach.
W programie zajęć, między innymi nauka podpórek, różnych rodzajów eskimosek (Greenland Rolling) i technik autoratowniczych stosowanych w kajakarstwie. Ćwiczymy na kajakach morskich i grenlandzkich.
Nadal dysponujemy wolnymi miejscami. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie arkusza, który znajduje się pod adresem:
Arkusz zgłoszeniowy - szkółka kajakowa - zajęcia na basenie
lub prosimy o wysłanie maila na adres:
szkolka.kajakowa(małpa)fundacjakim.pl
Ruszyły pełną parą przygotowania do VII spływu 3xK 150 Wisła, którego celem jest promocja Wisły jako unikalnego szlaku kajakowego. Wyprawa ma charakter zamknięty. Oprócz członków KiM wezmą w niej udział kandydaci na członków naszej grupy i sympatycy. W trakcie dwudniowego spływu (3-4 października) z Janowca k/Kazimierza Dolnego do Warszawy pokonamy dystans 150 kilometrów wspaniałej rzeki.
Spływ "3xK 150 Wisła" ma na celu promocję:
ˇ Wisły jako szlaku kajakowego;
ˇ rekreacji;
ˇ bezpiecznego kajakarstwa.
Relacja ze spływu VII 3xK 1500 Wisła
Relacja z VI 3xK 150 Wisła 2009
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w sierpniowo-wrześniowych warsztatatach dla warszawiaków. Wspólnie z uczestnikami będziemy poznawali tajniki budowy tradycyjnych kajaków grenlandzkich. Następonie zaprosimy Państwa do udziału w niecodziennym spływie kajakowym po warszawskim odcinku Wisły, podczas którego zwiedzimy porty rzeczne i unikatową śluzę na Kanale Żerańskim.
Więcej informacji na temat projektu - formularz zgłoszeniowy
Relacja z pierwszego spotkania w dniach 8-9 sierpnia 2009
Relacja z drugiego spotkania w dniach 15-16 sierpnia 2009
Relacja z trzeciego spotkania w dniach 22-23 sierpnia 2009
Relacja z czwartego spotkania w dniach 5-6 wrzesnia 2009
Relacja z piątego spotkania w dniach 12-13 września 2009
Relacja z szóstego (ostatniego) spotkania w dniach 19-20 września 2009
Relacja fotograficzna przygotowana przez Pawła Czechowicza
Zakończyliśmy prace nad nowym statutem KiM-u. Dzięki temu w przyszłym roku będziemy mogli realizować kajakowe projekty w nowych obszarach. Korzystając z okazji, chcieliśmy serdecznie podziękować Piotrowi Kacperskiemu - prawnikowi z Fundacji Fun Kayak - za jego pomoc i zaangażowanie.
Z roku na rok coraz więcej kajakarzy z KiM wyrusza na morskie wyprawy kajakowe.
Lista uczestników
W wieku 50 lat, po ciężkiej walce z chorobą, zmarł Krzysztof Książek, wieloletni wiceprezes Polskiego Związku Kajakowego, popularyzator turystyki kajakowej, autor wielu imprez i inicjatyw sportowych.
Kolejny raz dwóch członków KiM-u (Kazik i Marcin) pokonało dystans 208 kilometrów na Wiśle, z Sandomierza do Góry Kalwarii, w czasie 21 godzin i 16 minut. Zapraszamy do obejrzenia relacji
Kazik i Michał (Milimetr), kolejny raz w tym roku, ustanowili nowy wewnętrzny (KiM-owski) rekord jednodniowego długodystansowego spływu na Wiśle. Ich wynik to 208 kilometrów w czasie 19 godzin 55 minut. Coraz trudniej będzie nam dogonić naszych kolegów. Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spływu
Fundacja KiM podpisała Umowę Partnerską z tureckim klubem kajakarzy morskich - BODEKA. Jest to pierwsza nasza międzynarodowa umowa, dzięki której kajakarze z obydwu organizacji będą mogli liczyć na wsparcie sprzętowo-logistyczne podczas wypraw organizowanych w Polsce i w Turcji. Treść umowy
Instruktorzy z KiM-u poprowadzą specjalne warsztaty kajakowe dla pociech. Zajęcia są jedną z wielu imprez przygotowanych z myślą o dzieciach niepełnosprawnych, które odbędą się podczas festynu z okazji rozpoczęcia wakacji. Zainteresowane dzieci z rodzicami serdecznie zapraszamy do Ośrodka Basenowego Inflancka w dniu 28 czerwca, w godzinach 10:00-15:00. Archiwum projektu
Fundacja KiM została zaproszona do przygotowania mini-wystawy i prezentacji na temat kajaków grenlandzkich. Było nam bardzo miło gościć w Milanówku - mieście ogrodów.
Instruktorzy kajakarstwa z Fundacji KiM zorganizowali i poprowadzili spływ szkoleniowy, w którym wzięli udział mieszkańcy Puław.
Zapraszamy do zapoznania się z:
Osoby zainteresowane kajakarstwem grenlandzkim (g-style) serdecznie zapraszamy do odwiedzenia pawilonu Fundacji KiM, który postawimy 7 czerwca na Płycie Desantu przy ujściu Portu Czerniakowskiego w Warszawie. Zaprezentujemy dwie kopie oryginalnych kajaków grenlandzkich i akcesoria do uprawiania g-style. Program Święta Wisły.
Dla mieszkańców Żoliborza warsztaty i spływ są bezpłatne.
Relacja z warsztatu przeprowadzonego w dniu 3 czerwca
Relacja z warsztatu przeprowadzonego w dniu 26 maja
Relacja ze spływu przeprowadzonego w dniu 6 czerwca
Tadeusz Rek - członek KiM-u, zdobył złoty medal na dystansie 300 metrów podczas Otwartych Mistrzostw Miasta Opola. W imieniu koleżanek i kolegów serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu i trzymamy kciuki za start podczas Mistrzostw Europy w maratonie, które odbędą się w Ostendze. Zdjęcia
Dzięki staraniom kolegów i projektowi Tomasza, grupa kajakowa KiM wydała kolejne koszulki. Tym razem, związane są realizowanymi przez naszą fundację warsztatami z budowy kajaków grenlandzkich. Prezentacja koszulek KiM
Fundacja KiM serdecznie zaprasza Dzieci i ich Rodziców do udziału w warsztatach z budowy kajaków grenlandzkich, które zostaną zorganizowane jako impreza towarzysząca Dniu Dziecka zorganizowanemu przez Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie. Dodatkowo, przygotowaliśmy również krótką lekcję historii Inuitów i pokaz technik pływania kajakiem grenlandzkim.
Projekt: Bezpieczeństwo na wodzie - warsztaty z budowy kajaków grenlandzkich jest dofinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Warszawa Praga Południe.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z imprezy
Fundacja Promocji Rekreacji „KiM”
z okazji VI urodzin serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej pt.
Ilustrowana historia grupy kajakarzy „KiM”
w dniu 22 maja 2009 roku o godz.18:00 w Domu Kultury przy ul.Wiejskiej 12a w Łomiankach.
Tadeusz Rek – członek grupy KiM zdobył srebrny medal podczas Otwartych Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym, które odbyły się w Ostródzie.
Pobyt Marcina w Stambule był okazją do spotkania z Sevketem, który jest prezesem BODEKA - tureckiego klubu kajakarzy morskich. Rozmawiano m.in. o zasadach współpracy pomiędzy obydwoma klubami kajakowymi. Omówiono również program czerwcowych wprawek na Morzu Czarnym i Morzu Marmara.
W naszej grupie została podniesiona poprzeczka dla długodystansowców. W ubiegłym roku maksymalny, jednodniowy dystans pokonany przez czteroosobowy zespół wynosił 137 kilometrów. Majowy spływ Wisłą na dystansie 152 kilometrów (Kazik, Krzysztof i Milimetr) zainspirował kolejnych KiM-owiczów do podjęcia wyzwania. Tym razem z dystansem zmierzą się: Janosik, Marcin i Wojtek M.
KiM został zaproszony do udziału w Targach Kajak Expo 2009, które odbędą się w Gdańsku, w dniach 17-19 kwietnia 2009. Tomasz i Marcin poprowadzą w sobotnio-niedzielne warsztaty z budowy kajaków grenlandzkich. Działania te mają na celu popularyzacja wiedzy na temat kajakarstwa grenlandzkiego w naszym kraju. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszej fundacji, gdzie będzie można zobaczyć kopię kajaka West Greenland z 1850 roku. Dodatkowo, nasi koledzy będą uczyć zainteresowanych sztuki obszywania szkieletu kajaka materiałem.
Serdecznie zapraszamy!
Zakończyliśmy prace nad ostateczną wersją pieca (tipi-kozy), który będziemy wykorzystywać podczas jesienno – zimowych wypraw kajakowych.
Krzysztof Stańczak, Milimetr i Kazik przystępują do kolejnego spływu długodystansowego. Plan jest następujący: pokonać trasę z Kazimierza Dolnego do Warszawy w ciągu jednego dnia.
02.05.2009 - 152 km pokonane !!! W 17 godzin mimo mocnego wiatru w twarz pokonaliśmy dystans w dobrych humorach. Wszyscy żywi :) Relacja z wyprawy jest tutaj
MB
KiM nawiązał współpracę z tureckim klubem BODEKA ( Bogazici Deniz Kayakcilari – Bosphorus Sea Kayakers) www.bodeka.com
W dniu 4 i 18 kwietnia br. kajakarze z KiM-u zorganizowali społeczną akcję zbierania śmieci z tafli kanału Zaborowskiego i rzeki Łasica płynących przez teren Kampinoskiego Parku Narodowego. Relacje z akcji zostały zamieszczone:
http://www.fundacjakim.pl/index.php?pid=4&r=2009&id=146
http://www.fundacjakim.pl/index.php?pid=4&r=2009&id=152
VI Zimowy Spływ Wisłą z Dęblina do Warszawy zorganizowany w dniach 20-21 lutego 2009 przebiegał w prawdziwie zimowej scenerii. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tej wyprawy.
Imprezie honorowo patronują:
Dziękujemy Policjantom z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie za asekurację naszego spływu.
28 kwietnia zakończyliśmy kajakowe wprawki na basenie w Warszawie przy ulicy Inflanckiej. Wtorkowe zajęcia trwały od godziny 21:00 do 22:00.Brały w nich udział osoby zainteresowane podnoszeniem swoich umiejętności technicznych. Ćwiczyliśmy podpórki niskie, wysokie, piórkowanie, autoratownictwo m.in. różnego rodzaju eskimoski na kajakach grenlandzkich. Mamy nadzieję, że w okresie zimowym wznowimy nasze kajakowo-basenowe spotkania.
Z dużą przyjemnością prezentujemy nasz kalendarz, który jest efektem pierwszego KiM-owskiego międzynarodowego projektu.
Serdecznie zapraszamy do wyrażania swoich opinii.
Opinie prosimy kierować na adres: info@fundacjakim.pl
Pozdrawiamy
kajakarze z KiM-u
Drogie Koleżanki i Koledzy kajakarze, od pewnego czasu w KiM-ie zastanawiamy się nad promocją Wiślanego Szlaku Kajakowego m.in. poprzez organizację wyścigów wzdłuż miast nadwiślańskich. Jednak zanim przystąpimy do prac organizacyjnych, chcieliśmy poznać Wasze zdanie na temat tego pomysłu. Biorąc za przykład Skandynawów, Estończyków, Kanadyjczyków i Amerykanów, chcielibyśmy zorganizować kajakowe wyścigi jednodniowe na dystansie od 100 km do 150 km. Druga wersja pomysłu to etapowy, kilkudniowy kajakowy wyścig po Królowej Rzek na łącznym dystansie powyżej 200 km (w skrajnej wersji cała Wisła).
Ponieważ projekt jest dopiero na etapie koncepcyjnym, będę wdzięczny za Wasze komentarze i sugestie na temat preferowanego dystansu jak również kwestii organizacyjnych. Liczymy, że dzięki Waszym komentarzom będziemy mogli stwierdzić czy w naszym środowisku jest zainteresowanie tego typu imprezami i jakie są oczekiwania potencjalnych uczestników zawodów. Zależy nam, aby jak najwięcej osób uprawiających kajakarstwo wypowiedziało się w tej sprawie. W związku z tym, będziemy wdzięczni za przesłanie naszego listu do wielu osób, dla których kajakarstwo jest jedną z ulubionych form wypoczynku.
Z góry dziękujemy za odpowiedzi przesyłane na adres: marcin@fundacjakim.pl
Pozdrawiam
Marcin Chodorowski
www.fundacjakim.pl
Całość naniesiona jest na zdjęcie satelitarne Wisły. Oprócz opisu płyta zawiera multimedialne materiały (zdjęcia i filmy) dotyczące m. in. hydrologii, historii, przyrody, ciekawostek.