Aktualności / Nowości

10-11 grudnia zimowy spływ kanu Wisłą.

Zapraszamy tych, którzy lubią pływać kanadami po dużych rzekach, do udziału w grudniowym spływie Wisłą.
Popłyniemy z Łomianek do Czerwińska, z noclegiem w okolicach Modlina. Dystan do pokonania to ok. 50 km.
Uczestnicy zabierają prowiant i własny sprzęt biwakowy. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt  z Marcinem pod nr tel. 602 399 238.

Istnieje mozliwość wypożyczenia kanu jak również transportu z Czerwińska do Łomianek.

Wymagane doświadczenie w pływaniu kanu w warunkach zimowych.

Zajęcia kajakowe na basenie

Serdecznie zapraszamy dorosłych i rodziny z dziećmi na zajęcia kajakowe realizowane na basenie w ramach Szkółki Kajakowej "KiM".

Środy (od 16.XI.): zajęcia z autoratownictwa dla dorosłych
od godz. 20:30 do 21:30.
Piątki (od 18.XI): zajęcia dla dorosłych i rodziców z dziećmi od godz. 20:30 do 21:30.

Uczestnicy spotykają się na basenie przy ul.Inflanckiej w Warszawie o godzinie 20:15.   W programie:
- indywidualne i zespołowe techniki ratunkowe stosowane w kajakarstwie nizinnym i morskim (zobacz opisy na stronie PSKK). Ćwiczymy na morskich kajakach.

Zapisy telefonicznie: 602-399-238.
Koszt: dzieci bezpłatnie, osoba dorosła 50 zł za trening.

19 listopada spacer ornitiologiczny podczas Otwarcia Sezonu Zimowego na Wiśle
Zapraszamy do udziału w Otwarciu Sezonu Zimowego na Wiśle.

9:30 - spotykamy się na przystanku Most Świętokrzyski 04 (przystanek autobusowy linii nr 125 i 202). Wspólnie z ornitologiem poprowadzimy spacer nad Wisłą.
12:00 - warsztaty z budowy karmników na terenie Klubu Rejs (Płyta Desantu). Prosimy o przyniesienie 3 pustych okrągłych butelek plastikowych po mleku.
Więcej informacji: Eliza Chodorowska 602-399-238

Zapraszamy również do udziału w pozostałych wydarzeniach wiślanych.

• 23-10-2016
Jesienny NW

Zapraszamy na jesienny nordic do Izabelina

Zapraszamy miłośników nordic walkingu do udziału w sobotnim marszu z przewodnikiem po Kampinoskim Parku Narodowym. Trasa wyniesie
ok. 12 km.
Wspólnie z Panstwem odwiedzimy również wystawę obrazów Anny Miszalskiej-Gąsienicy i Jerzego Miszalskiego "Wisła i Powiśle w malarstwie".
Spotykamy się na Polanie Jakubów przy ul.Tetmajera 38 przy siedzibie Dyrekcji KPN.

Program "Nordic walking w Puszczy Kampinoskiej. Bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Powiatu Warszawskiego Zachodniergo" realizowany jest dzięki wsparciu Starostwa PWZ.

Bezpłatne spacery ornitologiczne

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spacerach ornitologicznych nad Wisłą

25 września i 9 października spotykamy się w Parku Młocińskiego.
Zbiórka o 9.00 na parkingu przy ul. Papirusów.

2 i 16 października spacerujemy w okolicach Mostu Siekierkowskiego.
Zbiórka o 9.00 na na Wale Miedzeszyńskim na przystanku Narodowa (119, 146, 147).
2 października spacer będzie połączony z obrączkowaniem!

Zachęcamy do zabrania lornetek i wygodnych butów do wędrowania.

Więcej informacji pod nr telefonu 606 225 863 lub pod adresem:
eliza@fundacjakim.pl

Spacery organizowane są w ramach zadania "Kajakowe i piesze wędrówki ornitologiczne", który finansuje m.st. Warszawa.

Plakat (kliknij link).

Mosty Warszawy - wyścig kajakowy na Warszawskiej Wisle

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyścigu Mosty Warszawy przygotowanym z myślą o miłośnikach kajakarstwa na warszawskiej Wiśle.
Celem wyścigu jest m.in. promocja kajakarstwa dla osób o różnym stopniu sprawności fizycznej. W tym roku zapraszamy do kategorii K1 kobiety, K 1 mężczyźni oraz K2 mikst. Zachęcamy osoby z niepełnosprawnością do udziału w kategorii mikst. Popłyniecie Państwo wspólnie z naszymi instruktorami.
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem:
606-225-863 lub emailowo: eliza@fundacjakim.pl

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Interesują Państwa ptaki żyjące na stałe lub okresowo nad warszawskim odcinkiem Wisły?
Macie ochotę obserwować je z wody lub lądu
w towarzystwie kompetentnych przewodników - ornitologów?

Jeśli tak, to zapraszamy osoby pełnoletnie 10 września na bezpłatny spływ kajakowy warszawskim odcinkiem Wisły lub do udziału w pieszych wędrówkach - bez ograniczeń wiekowych.

Zapisy telefoniczne pod numerem 606-225- 863
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

KiMorskie Warsztaty Kajakowe - Bornholm 2016

Więcej informacji (kliknij link)

Partnerem programu jest KanoKajaki.pl

Bezpłatne zajęcia nordic walking w Puszczy Kampinoskiej

W majowe soboty zapraszamy do udziału w marszach nordic walking. Zajęcia prowadzą instruktorzy z naszej Fundacji.
Ze względu na upały spotykamy wcześniej tzn. o godzinie 8.00 na parkingu w Dąbrowie Leśnej (Łomianki) przy ul.Kampinoskiej.

Partnerem jest UM w Łomiankach i Kampinoski Park Narodowy.

Rajdy nordic walking w Puszczy Kampinoskiej

Na przełomie października i listopada Fundacja zorganizuje trzy rajdy na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.
Pierwszy rajd jest imprezą zamkniętą, w której wezmą udział uczniowie Gimnazjum w Koczargach Starych.
Pozostałe dwa rajdy mają charakter otwarty. Szczególnie zapraszamy do udziału w rajdzie na dystansie 30 i 55 kilometrów, który odbędzie się 8 listopada. Osoby zainteresowane udziałem w tej imprezie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (kliknij link)

Rajdy zrealizowane zostaną w ramach projektu "Nordic walking w Puszczy Kampinoskiej", który otrzymał dofinansowanie z Powiatru Warszawskiego Zachodniego. Partnerami projektu jest Kampinoski Park Narodowy oraz Urząd Miejski w Łomiankach.