Aktualności / Nowości
  • 15-02-2017
Miejskie ostoje

Zaproszenie dla warszawskich szkół

Zapraszamy warszawskie szkoły podstawowe i gimnazja do udziału w nietypowym programie edukacji przyrodniczej.

Wspólnie zamienimy przyszkolne jałowe tereny w małe ogródki. Razem z uczniami stworzymy miejskie ostoje dla owadów, ptaków, drobnych płazów i ssaków. Zbudujemy hotele dla owadów zapylających, budki lęgowe dla ptaków i małe konstrukcje dla ssaków, czy płazów. Udział szkół w programie jest bezpłatny.

Więcej informacji i zapisy pod nr tel. 606 225 863 lub pod adresem eliza@fundacjakim.pl
Zapraszamy do kontaktu od 27 lutego 2017r.

Plan KiMorskich szkoleń w 2017 roku

Drogie Kajakarki, Drodzy Kajakarze!

Mam przyjemność przedstawić Wam wstępny plan kompleksowego szkolenia morskiego Fundacji „KiM” (KiMorskiego). Tym z Was, którzy mieli już kontakt z morskim pływaniem, pozwoli jeszcze bardziej rozwinąć umiejętności.  Koleżankom i Kolegom bez morskich doświadczeń pozwoli rozpocząć przygodę.

W 2017 roku program morski będzie składał się z 4 elementów:

1. Basen w sezonie zimowym – by poćwiczyć techniki ratownicze

2. Bałtyk Nawigacyjny – by potrenować morskie pływanie w tym szczególnie nawigację

3. II Bałtyckie Sympozjum Kajakowe (2nd Baltic Sea Kayaking Symposium) – by przejść przez kompleksowe szkolenie morskie. W tym roku będziemy gościć znakomitego instruktora Johna Carmody (www.seacliffkayakers.com)

4. 'Rozkołys' Norweski – popływać na dłuższej fali i posmakować otwartego morza

Jeżeli jesteście zainteresowani zapraszamy do klikniecia linku.

Zajęcia kajakowe na basenie

Serdecznie zapraszamy dorosłych i rodziny z dziećmi na zajęcia kajakowe realizowane na basenie w ramach Szkółki Kajakowej "KiM".

Środy (od 16.XI.): zajęcia z autoratownictwa dla dorosłych
od godz. 20:30 do 21:30.
Piątki (od 18.XI): zajęcia dla dorosłych i rodziców z dziećmi od godz. 20:30 do 21:30.

Uczestnicy spotykają się na basenie przy ul.Inflanckiej w Warszawie o godzinie 20:15.   W programie:
- indywidualne i zespołowe techniki ratunkowe stosowane w kajakarstwie nizinnym i morskim (zobacz opisy na stronie PSKK). Ćwiczymy na morskich kajakach.

Zapisy telefonicznie: 602-399-238.
Koszt: dzieci bezpłatnie, osoba dorosła 50 zł za trening.

10-11 grudnia zimowy spływ kanu Wisłą.

Zapraszamy tych, którzy lubią pływać kanadami po dużych rzekach, do udziału w grudniowym spływie Wisłą.
Popłyniemy z Łomianek do Czerwińska, z noclegiem w okolicach Modlina. Dystan do pokonania to ok. 50 km.
Uczestnicy zabierają prowiant i własny sprzęt biwakowy. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt  z Marcinem pod nr tel. 602 399 238.

Istnieje mozliwość wypożyczenia kanu jak również transportu z Czerwińska do Łomianek.

Wymagane doświadczenie w pływaniu kanu w warunkach zimowych.

19 listopada spacer ornitiologiczny podczas Otwarcia Sezonu Zimowego na Wiśle
Zapraszamy do udziału w Otwarciu Sezonu Zimowego na Wiśle.

9:30 - spotykamy się na przystanku Most Świętokrzyski 04 (przystanek autobusowy linii nr 125 i 202). Wspólnie z ornitologiem poprowadzimy spacer nad Wisłą.
12:00 - warsztaty z budowy karmników na terenie Klubu Rejs (Płyta Desantu). Prosimy o przyniesienie 3 pustych okrągłych butelek plastikowych po mleku.
Więcej informacji: Eliza Chodorowska 602-399-238

Zapraszamy również do udziału w pozostałych wydarzeniach wiślanych.

Bezpłatne zajęcia nordic walking w Puszczy Kampinoskiej

W majowe soboty zapraszamy do udziału w marszach nordic walking. Zajęcia prowadzą instruktorzy z naszej Fundacji.
Ze względu na upały spotykamy wcześniej tzn. o godzinie 8.00 na parkingu w Dąbrowie Leśnej (Łomianki) przy ul.Kampinoskiej.

Partnerem jest UM w Łomiankach i Kampinoski Park Narodowy.

Rajdy nordic walking w Puszczy Kampinoskiej

Na przełomie października i listopada Fundacja zorganizuje trzy rajdy na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.
Pierwszy rajd jest imprezą zamkniętą, w której wezmą udział uczniowie Gimnazjum w Koczargach Starych.
Pozostałe dwa rajdy mają charakter otwarty. Szczególnie zapraszamy do udziału w rajdzie na dystansie 30 i 55 kilometrów, który odbędzie się 8 listopada. Osoby zainteresowane udziałem w tej imprezie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (kliknij link)

Rajdy zrealizowane zostaną w ramach projektu "Nordic walking w Puszczy Kampinoskiej", który otrzymał dofinansowanie z Powiatru Warszawskiego Zachodniego. Partnerami projektu jest Kampinoski Park Narodowy oraz Urząd Miejski w Łomiankach.