Jesteśmy organizacją pożytku publicznego.
Dziękujemy za 1% podatku.

Kajaki dostarcza KanoKajaki.pl

Ostatnie wyprawy / 5 najnowszych
2017-02-03 - 2017-11-03
Szkolenie KiMorskie
2017-01-15
WOŚP na Świdrze
2016-08-23 - 2016-09-10
Stocznia kajakowa nad Krutynią
2016-02-28 - 2016-03-02
Wisłą z Solca do Łomianek
2015-10-17
Jesienna Skrwa

Fundacja Promocji Rekreacji "KiM"

ul.Partyzantów 21
05-092 Łomianki

info@fundacjakim.pl

Aktualności / Nowości

Obraczkowanie ptaków 26 marca br.

Rok 2017 jest Rokiem Rzeki Wisły, dlatego nasze działania skupiają się przede wszystkim wokół Królowej Polskich Rzek.
Zaprosimy Państwa do udziału w bezpłatnych, jednodniowych spływach kajakowych, tematycznych i rekreacyjnych. Bliżej przyjrzymy się nadwiślańskiej przyrodzie, zarówno z kajaka, jak i pieszo.
Zaczynamy już w najbliższą niedzielę 26 marca pierwszym spacerem ornitologicznym połączonym z obrączkowaniem ptaków w Łomiankach. Spotykamy się o 9.00 na początku ul.
11 Listopada, tuż przy Parku Młocińskim. Zabieramy wygodne buty i lornetki.

Spacer organizowany jest w ramach zadania "Dolina Środkowej Wisły", współfinansowanego ze środków Gminy Łomianki. (kliknij)

Podaruj 1% swojego podatku Fundacji Promocji Rekreacji „KIM”

Przekazywany Fundacji 1 % podatku wykorzystywany jest w całości na działalność statutową, najczęściej w formie wkładu własnego w projekty dofinansowywane ze środków publicznych oraz na działania finansowane ze środków własnych. Z realizowanymi przez nas projektami można zapoznać się na naszej stronie lub FB.

• 15-02-2017
Miejskie ostoje

Zaproszenie dla warszawskich szkół

Zapraszamy warszawskie szkoły podstawowe i gimnazja do udziału w nietypowym programie edukacji przyrodniczej.

Wspólnie zamienimy przyszkolne jałowe tereny w małe ogródki. Razem z uczniami stworzymy miejskie ostoje dla owadów, ptaków, drobnych płazów i ssaków. Zbudujemy hotele dla owadów zapylających, budki lęgowe dla ptaków i małe konstrukcje dla ssaków, czy płazów. Udział szkół w programie jest bezpłatny.

Więcej informacji i zapisy pod nr tel. 606 225 863 lub pod adresem eliza@fundacjakim.pl
Zapraszamy do kontaktu od 27 lutego 2017r.

Plan KiMorskich szkoleń w 2017 roku

Drogie Kajakarki, Drodzy Kajakarze!

Mam przyjemność przedstawić Wam wstępny plan kompleksowego szkolenia morskiego Fundacji „KiM” (KiMorskiego). Tym z Was, którzy mieli już kontakt z morskim pływaniem, pozwoli jeszcze bardziej rozwinąć umiejętności.  Koleżankom i Kolegom bez morskich doświadczeń pozwoli rozpocząć przygodę.

W 2017 roku program morski będzie składał się z 4 elementów:

1. Basen w sezonie zimowym – by poćwiczyć techniki ratownicze

2. Bałtyk Nawigacyjny – by potrenować morskie pływanie w tym szczególnie nawigację

3. II Bałtyckie Sympozjum Kajakowe (2nd Baltic Sea Kayaking Symposium) – by przejść przez kompleksowe szkolenie morskie. W tym roku będziemy gościć znakomitego instruktora Johna Carmody (www.seacliffkayakers.com)

4. 'Rozkołys' Norweski – popływać na dłuższej fali i posmakować otwartego morza

Jeżeli jesteście zainteresowani zapraszamy do klikniecia linku.

Zajęcia kajakowe na basenie w 2017

Serdecznie zapraszamy dorosłych i rodziny z dziećmi na zajęcia kajakowe realizowane na basenie w ramach Szkółki Kajakowej "KiM".

Środy (od 1 marca): zajęcia z autoratownictwa dla dorosłych
od godz. 20:30 do 21:30.
Piątki (od 3 marca): zajęcia dla dorosłych i rodziców z dziećmi od godz. 20:30 do 21:30.

Uczestnicy spotykają się na basenie przy ul.Inflanckiej w Warszawie o godzinie 20:15.   W programie:
- indywidualne i zespołowe techniki ratunkowe stosowane w kajakarstwie nizinnym i morskim (zobacz opisy na stronie PSKK). Ćwiczymy na morskich kajakach.

Zapisy telefonicznie: 602-399-238.
Koszt: dzieci bezpłatnie, osoba dorosła 50 zł za trening.

10-11 grudnia zimowy spływ kanu Wisłą.

Zapraszamy tych, którzy lubią pływać kanadami po dużych rzekach, do udziału w grudniowym spływie Wisłą.
Popłyniemy z Łomianek do Czerwińska, z noclegiem w okolicach Modlina. Dystan do pokonania to ok. 50 km.
Uczestnicy zabierają prowiant i własny sprzęt biwakowy. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt  z Marcinem pod nr tel. 602 399 238.

Istnieje mozliwość wypożyczenia kanu jak również transportu z Czerwińska do Łomianek.

Wymagane doświadczenie w pływaniu kanu w warunkach zimowych.